Televizyon alanında prestijli markalardan biri olan LG bir süredir 2022 serisi yeni panelleri üzerinde çalışıyordu. Ürünler Türkiye pazarında da satışa sunuldu.

Teknoloji devlerinden LG, Güney Kore merkezli bir marka olup CES 2022 etkinliği sırasında 2022 model TV cihazlarının tanıtımını gerçekleştirmişti ve söz konusu televizyonlar Türkiye pazarında piyasaya sürüldü.

Tanıtlan 2022 serisi LG’nin OLED ve QNED TV modelleri ülkemiz pazarında kendisini gösterirken LG tarafından şimdiye kadar üretilen en gelişmiş ve en parlak televizyon serisinin OLED evo olduğu biliniyor. 2022 model televizyonların en tepe noktasında yer almakta. 5.nesil a9 işlemciden güç alan seri, Parlaklık Artırıcı özelliği ile evo olmayan panellere kıyasla G2 modelinde yüzde 30, C2 modelinde ise yüzde 20 yüksek parlaklık sunmakta.

LG, G2 serisinin 55, 65, 77 , 83 inç ve bunların yanı sıra ilk 97 inç OLED TV’sini kullanıcılarla buluşturmakta. G2 serisinin Galeri Tasarımı, TV’lerin mükemmel görünmesi ve izleme ortamına daha fazla uyum sağlaması için duvara koşulsuz olarak monte edilmesine imkan tanınıyor.

Kendinden aydınlatmalı OLED teknolojisi ile gelen A2 cihazı 5.Nesil A7 Akıllı İşlemci ve 65 inç, 55 inç boyut seçenekleriyle kendisini gösterecek. Akıllı televizyonlarda panel kalitesinin haricinde televizyonların görüntü işlemcilerinin de büyük önem kazandığı bilinmekte olup, firmanın yapay zeka destekli 5. Nesil a9 işlemcisi bu konuda daha da öne çıkıyor. İşlemci gelişmiş dinamik ton eşleme algoritmasını kullanmasının yanı sıra ses kısmında gelişmiş AI ses özelliği ile ses kalitesini artırıyor. TV’lerin yerleşik hoparlörlerinin sanal 7.1.2 surround ses üretmesine de imkan tanıyor.

LG’nin yeni televizyonları Dolby Vision IQ with Precision Detail özelliğini de desteklemekte olup, aynı zamanda oyunculara yönelik olarak da çeşitli özellikler sunuluyor. Daha önce bulunan RTS, FPS gibi seçeneklere bu yıl spor modu da eklenmekte ve aynı zamanda GeForce Now desteğine sahip olan daha fazla televizyon ekran ön ayarıyla karşılaşacağız.

(Visited 6 times, 1 visits today)