Popüler teknoloji şirketlerinden Samsung, yeni ekran teknolojisine ilişkin tanıtım gerçekleştirdi. Bu bağlamda Neo QLED 8K tanıtıldı.

Ekran teknolojisi ile ilgili yaptığı çalışmalarla gündemden düşmeyen Samsung, bu sefer de Neo QLED 8K ekran teknolojisini tanıttı. Televizyonun görevini değiştirmeyi hedefleyen bu seri, son derece gerçekçi, net görüntüler sunabiliyor.

Samsung’un ekran teknolojilerinde sürekli olarak devrimler gerçekleştirdiği bilinmekte olup, bu sefer de Unbox & Discover etkinliğinde yeni ekran serisi Neo QLED 8K’nın tanıtımını gerçekleştirdi. Televizyonun rolünü baştan aşağı değiştirebilen ekran serisi, eğlence, iş ve daha fazlasını tek bir merkezden yönetebilme iddiasıyla geliyor. 8K Nöral Quantum İşlemci’den güç almakta olan seri, 20 bağımsız yapay zeka ağını içerisinde barındırıyor. 2022 model Neo QLED 8K ekran serisinde yer alan 8K Nöral Quantum İşlemci ile gerçek derinlik artırıcısı isimli yeni teknoloji destekleniyor. Bu teknoloji ekranın taranarak görüntüdeki arka planı işlenmeden sabit tutup ön plandaki nesneyi geliştirip nesnenin planla olan kontrastını en üst düzeye çıkarabiliyor. Böylece ekrana yansıyan görüntünün insan gözünün gerçek hayattaki algılama biçimine en yakın olacak şekli bürünmesini sağlıyor.

Daha uyumlu sesler

Samsung’un yeni ekran serisi ses tarafında da işlemcisiyle yeteneklerini sergilemekte olup, uyarlanabilir ses özelliği sayesinde ekranda görünen nesneleri gerçek zamanlı bir şekilde analiz ederek ekrandaki hareketi izleyip sesle eşleştirilebilmesine imkan tanıyor. Aynı zamanda Dolby Atmos desteğine sahip olan teknoloji bu sayede sinema salonundaki deneyimler gibi deneyim yaşanabilmesini sağlıyor.

Yeni Quantum işlemcide hassas ve kontrollü bir aydınlatma sistemi kullanılmakta olup, bu sayede parlak olması gereken alanları parlak, karanlık olması gereken alanları da karanlık olarak koruyabiliyor. Habere ilişkin görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bildirebilirsiniz.

(Visited 22 times, 1 visits today)