Katlanabilir akıllı telefon furyası sürmekte olup, bu kez Vivo X Flip cihazının çoğu özelliği belirlendi. İşte habere ilişkin tüm detaylar…

Çin merkezli akıllı telefon üreticilerinden Vivo tarafından yeni bir akıllı telefon modeli üzerinde çalışmalar sergileniyor. Söz konusu cihazın ismi Vivo X Flip olup akıllı telefonun sahip olduğu çoğu özellik tespit edilmiş durumda.

X Flip cihazı bu sefer Google Play tarafından desteklenmekte olan akıllı telefon modelleri arasındaki yerini alırken bu durum cihazın dünya çapında satılacağı anlamını taşımaktadır ve yine yakın zamanda piyasaya sürülme olasılığının daha çok artmasına neden olmaktadır. Cihaz Vivo markasının ilk katlanabilir akıllı telefon modeli olarak kendisini gösterecek.

Akıllı telefon öncesinde 3C sertifikasında tespit edilmiş olup bunun yanı sıra IMEI veritabanında da kendisini göstermişti. Cihaza ilişkin gelen Geekbench listesi telefonda kullanılacak olan pek çok donanımı gözler önüne serdi. Bu bağlamda akıllı telefonda yonga seti olarak Snapdragon 8 Plus Gen 1 yer alacak. 12 GB RAM bulunmakta olan model Android 13 işletim sistemi ile kendisini gösterecek. Cihazın uzun yıllar yazılım güncellemelerinden yararlanması bekleniyor.

Şarj tarafında 44W hızlı şarj desteği sunacak olan telefonu bu bağlamda son derece hızlı bir şekilde şarj edebilmek mümkün olacak. Telefonda 4400 mAh büyüklüğünde standart bir bataryaya yer verilecek. Bu bağlamda cihaz şarj hususunda kullanıcıların günlük ihtiyacını karşılayacak düzeyde bir deneyim sunacak.

Cihazın ekran özellikleri ise daha öncesinde ortaya çıkmıştı. Önceki raporlara göre akıllı telefonun ana ekranı Full HD+ çözünürlüklü olacak ve 6.8 inç büyüklükte gelecek. AMOLED panel yapısı ile gelecek olan akıllı telefonda 120 Hz yenileme hızı yer alacak. Artık son viraja girdiğini ön gördüğümüz akıllı telefon modelinin yakın zamanda raflardaki yerini almasını bekliyoruz.

(Visited 4 times, 1 visits today)