The Witcher serisinin dizi hali olan The Witcher Netflix yapımlarına yönelik olarak sunulan Witcher Blood Origin beğenilmedi. Dizi negatif anlamda rekor kırdı.

En popüler dijital içerik oluşumlarından biri olarak bilinen Netflix üzerinde sürekli olarak yeni yapımlar sunulmakta ve böylece platformun kütüphanesi genişlemektedir. Özellikle The Witcher evreni için sunulan meşhur The Witcher 3 oyununun çok sevilmesinden sonra zaman içerisinde Netflix platformunda The Witcher isimli bir dizi ortaya çıkarıldı. Dizi her ne kadar beğenilmiş olsada oyunu oynayan pek çok kişi dizisini beğenmemişti. The Witcher : Blood Origin ise neredeyse kimse tarafından beğenilmiyor.

Netflix’in yapımını üstlendiği The Witcher : Blood, eleştirmenler tarafından düşük puanlar aldı. Üstelik IMDb üzerinde sadece 4 puan elde etti. 10 üzerinden bir değerlendirme yapıldığı düşünüldüğünde neredeyse sınıfta kalan The Witcher : Blood yapımı, eleştirme platformu Rotten Tomatoes üzerinde açık şekilde görülebilen puanlamada 24 eleştirmenden sadece 9’u tarafından beğenilen bir dizi oldu. Öte yandan seyirci tarafında oluşturulmuş olan incelemenin sonuçlarına göre izleyicilerin sadece %8’i diziyi yeterli buldu.

Peki neden çoğunluk bu diziyi beğenmedi?

Çoğunluğun diziden hoşlanmamasının temel nedeni dizinin The Witcher evrenini iyi bir şekilde yansıtmaması olarak görülüyor. Bunun yanında oyuncu kadrosu bakımından da zayıf kaldı ve istenen seviyeye çıkamadı. Bu gibi nedenlerden dizi istenen başarılardan çok uzak kalırken, dizi aslında serinin temeline inmek istiyordu ve The Witcher’dan 1200 yıl öncesine gidiyordu. Hikayede geçmekte olan canavarlar, insanlar, elfler gibi ırkların yaşamakta olduğu dünyaların birleşmesiyle ortaya çıkan ilk Witcherları ve büyük çöküşten önceki uygarlığı anlatıyordu. Dizinin eleştirilmesinin temel nedenlerinden birisi de oyuncuların zayıf kaldığı yönünde oldu ve ileride bununla ilgili olarak hamleler de görebiliriz. Daha fazla gelişme için platformumuzu takip etmeye devam edin.

(Visited 17 times, 1 visits today)