Bu yazımızda 2022 yılı içerisinde piyasaya sürülmesini beklediğimiz heyecan verici üç oyuna değineceğiz. İşte konuya ilişkin ayrıntılar…

Her yıl pek çok yeni video oyunu çıkıyor ancak bunlardan sadece bazıları hatırlanmaya değer, eğlenceli oyunlar oluyor. 2022 yılının da video oyun dünyası açısından hareketli bir yıl olması, yıl içerisinde pek çok yeni oyunun piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bunlar arasından özellikle bazıları oyuncuların merakla beklediği oyunlar olup, gelin onlara bir değinelim.

God of War: Ragnarok

God of War serisi oyun dünyasının en beğenilen oyun serilerinden biri olarak kabul ediliyor. Popüler oyun konsolu PlayStation tarafında son derece popüler olan bu oyun serisinde Kratos’un maceraları konu ediniliyor. 2018 yılında çıkan ve çok beğenilen son oyundan sonra  yeni oyunun piyasaya sürülmesi merakla bekleniyor. God of War : Ragnarok, serinin yeni oyunu olacak ve 2022 yılı içerisinde resmen piyasaya sürülecek.

Dying Light 2 Stay Human

Son oyununun çıkışının üzerinden altı yıl gibi uzun bir zaman geçti ancak buna rağmen geliştiricisi Dying Light serisini terketmedi. Bu bağlamda son çıkan oyuna hala çeşitli güncellemeler yayınlamakta olan geliştirici, Dying Light’ın devam oyunu olarak Dying Light 2 Stay Human’ı piyasaya sürecek. Oyunun 2022 yılında piyasaya sürülmesi için çalışılıyor ve pek çok oyuncu dört gözle çıkmasını bekliyor.

Starfield

Popüler oyun firmalarından Bathesda, özellikle The Elder Scrolls, Fallout gibi oyun dünyasının kült yapımlarını oyuncularla buluşturmayı başarmıştı. Şirket bu sefer tamamen yeni bir evren üzerinde Starfield oyununu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Rol yapma türünde olacak olan oyunda oyuncular uzak gelecekte yıldızlararası bir maceraya konuk olacak. Bu bağlamda nasıl bir oyun olacağı oldukça merak ediliyor ve 2022 yılı içerisinde resmen çıkışını gerçekleştirecek.

(Visited 24 times, 1 visits today)