Yeni yazımızda Amazon Prime abonelik sistemine dair bilgilere yer vermekteyiz. İşte Amazon Prime hakkında bilmeniz gerekenler…

Türkiye’de uygun fiyatlardan sunulmasıyla sıklıkla gündeme gelen Amazon Prime, Amazon kullanıcılarının ek avantajlar elde etmesini sağlayan bir sistemdir.

Aylık ücreti ne kadar?

Amazon Prime sisteminin Türkiye’deki aylık ücreti uzun süredir 7,90 TL’dir. Sahip olduğu özelliklere göre son derece uygun fiyatlı loan bir abonelik sistemidir.Amazon.com.tr bilindiği üzere Amazon’un resim sitesi olup, prime sistemine ulaşmak için de amazon.com.tr/primeuyeligi adresine girmek yeterlidir.

Prime ne gibi avantajlar sunmaktadır?

Ücretsiz Kargo İmkanı:

Prime kullanıcıları alışverişlerinde kargo ücreti ödememe özelliğine sahip. Aynı zamanda hızlı teslimat, aynı gün teslimat hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabiliyorlar.

Prime kullanıcıları aynı zamanda çeşitli indirimlere ulaşabilmekte ve aynı zamanda özel oyun ve video fırsatlarından Prime Gaming ve Prime Video kapsamında yararlanabilmektedirler.

Prime Gaming

Prime Gaming sistemi, Amazon tarafından seçilen bazı ücretli oyunlara ücret ödemeden sahip olunmasını sağlamaktadır. Bazen büyük video oyunlarının oyun içi ekipmanları da hediye olarak sunuluyor. Bunun yanında her ay bir Twitch kanalına ücretsiz abone olma imkanınız bulunuyor.

Prime Video

Amazon’un online film ,dizi ve belgesel platformu olan bilinen Amazon Prime Video’ya erişmeye sahip oluyorsunuz. Prime Video üyeliğine, Amazon Prime üyesi olduğunuz taktirde ship olabiliyor, Prime Video içeriklerini Türkçe altyazılı bir şekilde izleyebiliyorsunuz.

Prime Üyeliği  Nasıl Sonlandırılır?

Eğer Prime üyesiyseniz ve sunulan hizmetler sizin için yeterli değilse o halde aboneliğinizi sonlandırarak artık her ay hesabınızdan para kesilmesini engelleyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip edin:

  • Amazon Prime üyesi olmak son derece basittir;
  • Menü > Hesabım > Prime Üyeliğinizi Yönetin > Üyeliğimi Yönet > Ayarları Güncelle
  • Üyeliği ve Ayrıcalıkları Sonlandır > İptal İşlemine Devam Et

Bu adımları uygulayarak iptal işleminizi yapabilir ve Prime üyeliğinizi sonlandırarak son verebilirsiniz.

(Visited 8 times, 1 visits today)