Günümüzün en popüler e-ticaret platformlarından biri olan Amazon, çok konuşulacak bir değişiklik yapıyor. Amazon, bir ürünü aldıktan sonra o ürünün fiyatının düşmesi halinde müşterisine para iadesi yapacak.

E-ticaret günümüzde son derece yaygın olup, e-ticaret için özellikle bazı platformlar yaygın olarak kullanılıyor. Bunlardan birisi de ülkemizde son birkaç yıldır resmi olarak aktif olan Amazon olup, Amazon üzerinde başlatılan bir kampanya ile artık aldığınız bir ürünün sonradan fiyatı düşerse para iadesi alma şansınız olacak.

İnternet üzerinden alışveriş yaparken pek çok kez sahte indirimlere kanarak alışveriş yapıyoruz. Örneğin bir ürünün indirimde olduğunu zannedip satın alıyoruz ancak sonrasında aslında indirimli fiyattan satılmadığını hatta fiyatının sonradan indirildiğini görüyoruz. Bu elbette oldukça sinir bozucu bir durum olup kullanıcıya adeta internetten alışveriş yapmaktan soğutabiliyor. Yine de Amazon tarafından atılan adım ile artık böyle bir sorun yaşanmayabilir.

Amazon üzerinde seçili bazı ürünler alındığında fiyatları belirli bir tarihe kadar düşerse, düştüğü miktar kadar bakiye müşterinin hesabına geri yüklenecek. Böylece kullanıcılar bir ürünü satın aldıktan sonra fiyatı düştüğü taktirde avantajlarını kaybetmemiş olacaklar. Bunun bir kampanya dahilinde sunulduğunu ise atlamayalım. Söz konusu kampanya tarihi 29 Kasıma kadar geçerli yani şu an Amazon üzerinden bir ürün aldığınız zaman 29 Kasım gününe kadar eğer fiyatı inerse mevzu bahis bakiye kadar ödeme alacaksınız.

Amazon üzerinde özellikle indirim sezonu yaklaşmış bir durumdayken atılan bu adımın kullanıcılar için oldukça faydalı olacağını düşünüyoruz. Amazon günümüzde genel itibariyle kullanıcı dostu bir profil çiziyor. Örneğin aldığınız bir ürünü afaki haller dışında kolaylıkla iade edebiliyor ve kolayca para iadesi alabiliyorsunuz. Aynı zamanda kargo süreçlerinde de ortalamanın üzerinde bir hizmet sunduğu biliniyor.

(Visited 50 times, 1 visits today)