Bu yazımızda Aux kablosuyla ilgili olarak bilinmesi gerekenlere değiniyor, bu hususta temel bilgiler veriyoruz. İşte detaylar…

Auxiliary sözcüğünün kısaltması olan Aux, yedek, ek gibi anlamlara gelmektedir. Aux girişi, özellikle müziksiz yaşayamayan kişiler için önem arz etmektedir çünkü müzik arşivlerinizi CD veya kaset kullanmadan eski teknolojiye sahip cihazlarda dinlemenize imkan tanır. Bir cihazdan bir başka cihaza bağlantı yapmak istediğiniz zaman, örneğin araçtan telefona bağlantı yaparak telefondan müzik çalmak istediğiniz zaman oldukça işe yarayan Aux kablosu, Mp3, Mp4 çalar, akıllı telefon , tablet gibi cihazlardan diğer cihazlarla bağlantı kurma imkanı sağlamaktadır.

Aux kablosu, cihazların kendisi dışında ses üreten bir cihazdan ses almasını sağlamakta olup, her türlü ses dosyasını bluetooth olmayan cihazlara kaset, CD gibi araçlar olmadan taşımanıza imkan tanır. Tüm ses dosyalarına kısa yoldan erişim sağlayabilmek için önemli ve maliyetsiz bir köprü görevi görür. Aux kablosu sayesinde müzik arşivinizi daha güçlü ses çıkışı olan ancak eski teknolojiye sahip olan bir sisteme bağlayarak istediğinizi elde edebilirsiniz. Sesi bir cihazdan başka bir cihaza aktarma konusunda parazitlenme, cızırtı gibi istenmeyen durumlarla karşılaşılmaması amacıyla satın alacağınız aux kablosunun bazı özelliklerine dikkat etmeniz gerekiyor.

Aux kablosu alırken dikkat edilmesi gerekenler

Aux kablosu seçerken uygun standartlara sahip olan, ses aktarımına uygun malzemeler kullanarak imal edilmiş olan aux kablosundan yana tercihte bulunmanız isabetli olacaktır. Satın almadan önce bir fiyat araştırması yapmanızı tavsiye ediyoruz çünkü fiyat tarafında satış noktasından satış noktasına göre ciddi fiyat değişiklikleri olabiliyor. Fiyatı çok uygun olan ancak kalitesiz olan kablo modellerine nazaran kaliteli kablolar tercih etmeniz de daha avantajlı olacaktır. Kabloların uzunluğu ise genellikle 120 santimetre civarındadır. Konuya ilişkin görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bildirebilirsiniz.

(Visited 17 times, 1 visits today)