CD Projekt RED tarafından sunulan en iyi video oyunu olarak kabul edilen The Witcher 3’ten uzun süre sonra yeni bir The Witcher oyunu daha duyuruldu! İşte habere ilişkin tüm ayrıntılar…

Video oyunu dünyasında bazı oyunlar var ki sahip olduğu ögelerle diğer oyunlardan ayrılmaktadır. Bazı oyunlar bu bağlamda adeta efsane niteliğinde olup, The Witcher serisi de bu bağlamda efsanevi oyun serilerinden biri olarak kabul edilmektedir. Bu kapsamda piyasaya sürülen The Witcher 3 oyunu, 2015 yılında piyasaya sürülmüş olmasına rağmen çıkışının üzerinden 7 yıl geçsede hala oynanan ve çok sevilen bir oyun.

Bir süredir yeni The Witcher oyununun piyasaya sürüleceğine dair çeşitli sızıntılar bulunuyordu ve bu hususta The Witcher hayranlarına sonunda müjde verildi. Unreal Engine 5 ile geliştirilen yeni The Witcher oyunu duyuruldu. Böylece The Witcher oyun serisinin dördüncü oyunu piyasaya sürülecek. Oyunun Unreal Engine 5’in nimetlerini nasıl kullanacağı merak edilirken, daha çok merak edilen unsur ise hikayesinin nasıl şekilleneceği, oyunda hangi karakterlerin yer alacağıdır.

Epic Games ve CD Projekt’in yeni Witcher oyununun geliştirilmeye başlandığını resmi olarak açıklaması dikkat çekerken, yeni oyunda Epic ve CD Projekt RED beraber çalışmakta. Bu durumun aynı zamanda CD Projekt Red ile Epic arasında yapılan uzun bir anlaşmanın başlangıcı konumunda olduğunu söyleyebiliriz.

Bundan sonra ikiliyi pek çok anlaşma daha yaparken görebiliriz. Yine de oyunun Epic Games’e özel olarak gelmesini beklemiyoruz. Muhtemelen hem konsollar hem de bilgisayarlar için piyasaya sürülecek ve Steam üzerinde de yayınlanacaktır. Bu arada yeni oyunda Rivialı Geralt’ın maceralarına değil, farklı bir karakterin maceralarına odaklanılacağına yönelik bilgiler bulunduğunu da belirtelim. Zaten bununla ilgili olarak daha önce de çeşitli sinyaller verilmişti.

(Visited 12 times, 1 visits today)