The Witcher serisinin ilk oyunu yenilenerek tekrar piyasaya sürülmekte olup, oyunun yenilenen sürümü açık dünya unsurları bakımından da geliştirilerek sunulmuş olacak.

CD Projekt Red firması meşhur The Wicher serisinin ilk oyunu olan The Witcher 1’i tekrar geliştiriyor. Bu açıkçası uzun süredir beklenen bir durumdu. Oyunu yeniden geliştirildiğine yönelik geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklama oyuncuları bir hayli heyecanlandırırken şimdi de ilk oyunda ne gibi farklılıklar ortaya çıkacağına yönelik olarak bilgiler gelmeye devam ediyor.

The Witcher serisinin yenilenen ilk oyunu orjinalden biraz farklı olacak. Çünkü oyun tamamen açık dünya temalı bir yapım olacak. Her ne kadar oyun hikayesi aynı kalacak olsada oyun içerisinde muhtemelen ek görevler bulunacak ve oyuncular daha büyük bir evren içerisinde gezintiye çıkabilecekler. Böylece oyun içerisinde daha fazla oynanabilir içerik yer alacak.

CD Projekt RED tarafından geçtiğimiz süreçte yapılan açıklamalarda 5 yeni The Witcher oyununun piyasaya sürüleceğini ifade edilmişti. Bunlardan birinin ilk oyunu yeniden ele alan oyun olduğu ve Fool’s Theory stüdyosu tarafından yapılmakta olduğu açıklanmıştı. Söz konusu ekipte The Witcher oyunlarında çalışmış olan tecrübeli çalışanların olduğuna da vurgu yapılmıştı. Son bilgiler ise oyunun gerçekten de büyük çaplı bir yapım olacağı yönünde ve bu bağlamda önceden The Witcher oynamış olanların tekrar bir göz gezdirmek isteyebilecekleri düşünülüyor.

The Witcher serisinin ilk oyunu 2007 yılında yani bundan 15 yıl önce piyasaya sürülmüştü. Bu bağlamda grafiksel açıdan oldukça eskiyen bir yapımdı. Özellikle o dönemki şartlar ile ortaya konulan dövüş mekanikleri günümüzde açıkçası oldukça sırıtmakta ve bu yüzden yeni oyunun gelmesini büyük bir heyecanla bekliyoruz. Ancak bu oyunu üretirken geliştirici ekibin gerçekten de oyuna sadık kalması da gerekmektedir. Haberle ilgili görüşlerinizi hemen aşağıda yer alan yorum bölümünden iletebilirsiniz.

(Visited 2 times, 1 visits today)