The Witcher serisinin ilk oyununa yönelik olarak remake sürüm üzerinde çalışıldığına dair CD Projekt RED tarafından duyuru yapıldı. Böylece oyuncular yakında The Witcher Remake sürümünü oynamaya başlayabilecek.

Video oyunu dünyasında en sevilen oyun serilerinden biri olan The Witcher serisi özellikle çıkan son oyun olan The Witcher 3 ile büyük taktir toplamıştı. Son gelişmeler ise The Witcher remake sürümünün piyasaya sürülmekte olduğunu gösteriyor. Remake versiyona ilişkin olarak resmi duyuru gerçekleştirildi.

The Witcher’ın ilk oyunu her ne kadar hikaye tarafında oyuncuyu cezbediyor olsada grafikleri çok eski bir oyun olduğundan dolayı pek çok oyuncunun da uzak kalmayı tercih ettiği bir yapımdı. Bu zamana kadar zaten iyi gözüken pek çok oyun için remake sürüm yapıldığına şahit olduk ancak The Witcher 1 için böyle bir hamle olmamıştı. Oyuncular remake sürümün çıkmasını istiyordu ve bununla ilgili olarak yaşanan gelişmede CD PRojekt RED , The Wİtcher 1 remake sürüm üzerinde çalıştıklarına yönelik olarak resmi duyuruyu gerçekleştirdi.

Canis Majoris kod adını kullanmakta olan yenilenen sürüm Unreal Engine 5 ile sıfırdan geliştirilmekte olup, oyunun geliştirme aşamalarının henüz ilk safhalarında olunduğunun da altı çizildi. CD Projekt RED tarafından yapılan açıklamada Polonyalı stüdyo Fool’s Theory’nin geliştirmenin ilk aşamalarında olduğu ve kendilerinin de tam denetim sağladıkları ifade edildi.

Fool’s Theory ekibi daha önce Baldur’s Gate 3, Divinity : Original Sin 2, Hellblade gibi başarılı oyunlara katkıda bulunmuş olan, oldukça başarılı olduğu bilinen bir oyun stüdyosu olup, The Witcher 1 oyunu konusunda da başarılı olacakları tahmin ediliyor. Ancak elbette henüz çok erken ve The Witcher 1 remake sürümünün uzun bir geliştirme süresinin olacağını kabul etmek gerekiyor. Bu bağlamda oyuna ilişkin gelişmeler yaşandıkça sizlere aktarmaya çalışacağız.

(Visited 6 times, 1 visits today)