Ön geliştirme aşamasında olan yeni The Witcher oyunu hakkında bilinmesi gereken son bilgilere değiniyoruz. İşte detaylar…

The Witcher evreni oyun dünyasında epey sevilmişti. The Witcher’ın ilk iki oyunu her ne kadar biraz kısıtlı bütçeler ile yapılan ve dünya çapında popüler olamayan oyunlar olsada 2015 yılında piyasaya sürülen The Witcher 3 tam bir şaheserdi. Oyun dünyasında önemli bir yer edinen video oyunu piyasaya sürüldükten sonra oyuncuların pek çoğu yavaş yavaş The Witcher yeni oyununu beklemeye başladı.

CD Projekt RED uzun süredir Cyberpunk 2077 projesi üzerinde yoğunlaşmıştı ancak daha sonra her ne kadar ismini vermemiş olsada yeni bir The Witcher oyunu için artık çalışmaya başlayacaklarını açıklamışlardı. Cyberpunk geliştirme aşamasında bazı sıkıntılar yaşayan ve oyunu da istediği gibi piyasaya süremeyen ekip, oyunda bulunan pek çok bug nedeniyle eleştirilmişti. Son gelen açıklamalar ise The Witcher’ın yeni oyun üzerinde çalışılmaya başlandığını ifade eder nitelikteydi ve bu durum yeni The Witcher oyununun birkaç yıl içerisinde çıkabileceğini gösteriyor.

Unreal Engine 5 ile geliştiriliyor

The Wittcher’ın yeni video oyununun RedEngine ile geliştirilmediğini, Unreal Engine 5 ile geliştirildiğini de belirtelim. Bunun nedeni UE5’in açık dünya oluşturma ve özelleştirme konusunda şirket içi motordan daha iyi konumda olmasıdır. Bu motor Nanite ve Lumen ile büyük bir potansiyele sahip olup, CD Projekt RED’in elinde güçlü bir silaha dönüşebileceğini düşünmekteyiz.

The Witcher oyunlarında bu zamana kadar engerek, kedi, mantikor, turna, grifin, ayı ve kurt okulları işleniyordu. Fakat bu kez Vaşak Okulu’nun olduğu bir The Witcher oyununun da piyasaya sürülebileceği iddia edilmektedir. Elde bulunan kaynaklar ile oluşturulan bazı Fandom sayfaları var yani kesin bir durum yok. Ancak yeni The Witcher oyununda Geralt değil de başka bir ana karaktere sahip olacağımızı da belirtelim.

(Visited 4 times, 1 visits today)