Bu yazımızda Google Play Store platformunda almış olduğunuz bir ürünü nasıl iade edebileceğinize, bu hususla ilgili olarak ödeme şartlarına değiniyoruz. İşte detaylar…

Android akıllı telefonların resmi mağazası olan Google Play Store üzerinde on binlerce uygulama yer almaktadır. Söz konusu uygulamalardan bazıları ücretsiz olup bazılarını kullanmak için de ücret ödemek gerekmektedir. Peki Play Store üzerinde satın almış olduğunuz, ücretini ödediğiniz bir uygulamayla ilgili olarak sorun yaşarsanız veya vazgeçip iade talep etmek isterseniz bunu ne kadarlık bir süre içerisinde yapmanız gerekmektedir?

Google Play Store üzerinde İade Adımları:

İlk olarak bir ürünü iade edebilmek için en fazla 48 saatlik bir zamanınız olduğunu belirtmek gerekiyor. Eğer bir ürünü satın aldıysanız ve üzerinden 48 saat geçti ise para iadesi almanız mümkün olmuyor.

Eğer ürünü almanızın üzerinden henüz 48 saat geçmediyse aşağıdaki adımları uygulayarak geri ödeme talebinizi oluşturabilirsiniz:

İlk olarak Google Play Store internet sitesini açınız. Siteyi görüntülemenizin ardından hemen sağ üst köşede bulunmakta olan profil simgesinin üzerine dokunun. Ardından yeni bir pencere açılacak olup Google ile Oturum AÇ seçeneğini seçiniz. Ardından Gmail adresinizi yazınız ve İleri butonuna tıklayarak devam ediniz. Sonrasında hesabınızın şifresini yazıp tekrar İleri butonuna basınız. Bu adımı da uygulamanızdan sonra hesabınıza giriş yapılıp hizmetin ana sayfası görüntülenecektir.

Profil bölümüne fotoğrafınızın üzerine tıklayınız. Sonrasında açılan pencereden Ödeme ve Abonelikler kategorisine giriniz. Bu işlemin ardından Bütçe ve Sipariş Geçmişi bölümünü açınız. Açılan listeden iade etmek istediğiniz siparişin üzerine dokununuz ve Geri Ödeme İste veya Sorun Bildir seçeneklerinden birini seçin. Sonrasında durumunuza en uygun seçeneği seçiniz. Sonrasında forum doldurup gönderiniz. Bu sayede Play Store platformu üzerinde geri ödeme talebiniz oluşturmuş olursunuz. Konuyla ilgili olarak fikirlerinizi hemen aşağıdaki yorum kısmından iletebilirsiniz.

(Visited 8 times, 1 visits today)