Huawei’nin Mate 50 Pro modelinin Türkiye’de piyasaya sürülmesi bekleniyordu ve cihazın Türkiye fiyatı resmen duyurulmuş durumda. Böylece beklenen Türkiye fiyatı belli oldu. İşte habere ilişkin tüm detaylar…

Akıllı telefon alanında oldukça ünlü markalardan biri olan Huawei, yaşadığı ambargodan sonra sıkıntılı bir süreç içerisine girmişti. Günümüzde akıllı telefonlarında Google servislerinden mahrum durumda kalan Huawei, buna rağmen yeni hamleler sergilemeye devam ediyor ve ülkemiz pazarı için Mate 50 Pro modeliyle kendisini gösteriyor.

Huawei’nin yeni Mate 50 Pro akıllı telefonunun Türkiye fiyatının ne olacağı bekleniyordu ve en sonunda fiyatı ile karşımıza çıktı. Ancak fiyatının onu bekleyenleri üzecek türden olduğunu söyleyebiliriz çünkü Mate 50 Pro modeli 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı bulunan sürüm için ülkemizde 32.999,00 TL fiyat etiketi belirlenmiş durumda. Bu bağlamda akıllı telefonun beklentilerin de üzerinde bir fiyattan geldiğini söyleyebiliriz.

Tutulan Mate serisinin yeni üyesi olarak karşımıza çıkan Mate 50 Pro akıllı telefonu sahip olduğu özelliklerle genel olarak iddialı bir model olarak öne çıkmaktadır.

Mate 50 Pro Teknik Özellikleri

Akıllı telefonda 6.7 inç büyüklüğe sahip olan 2700 x 1224 piksel çözünürlüğünde 90 Hz tazeleme hızı mevcut olan ekran vardır. Cihazda kullanılan işlemci ise 4 Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisidir. Depolama alanı tarafında birden fazla seçenek bulunmakta olan akıllı telefon RAM olarak ise 8 GB bellek sunuyor. Telefonun bataryası 4700 mAh büyüklüğündedir. İşletim sistemi olarak HarmonyOS 3.0 kullanmaktadır. Akıllı telefonda ultra diyaframlı XMAGE kamera sistemi vardır. F1.4 ultra geniş diyafram açıklığında çekim yapabilmektedir ve 10 farklı seviyede ayarlanabilen fiziksel diyaframı bulunur. Bunun yanında cihaz süper makro, profesyonel portre, süper gece modu ve dahası  ile donatılmaktadır. Mate 50 Pro’nun su dayanıklılığı bulunmakta olup, 6 metreye kadar suya dayanıklı olan bir yapısının olduğu da açıklanmıştır.

(Visited 6 times, 1 visits today)