Yeni yazımızda popüler video oyunlarından biri olan CS GO’da nasıl ping düşürme yapabileceğinize ilişkin bilgilere yer vermekteyiz. İşte CS GO oyununda ping düşürme rehberi…

Ping internet hızı konusunda oldukça önemli bir husustur ancak açıkçası günümüzde fazla önemsenmemektedir. Yani örneğin bir kullanıcı internet hızı testi yapacağı zaman download ve upload gibi hususları önemser ancak pingi pek önemsemez ancak aslında son derece mühimdir. Bu gibi durumlarda ping düşürme rehberinden yararlanmak önem arz etmektedir.

Oyunlarda düşük ping ile deneyim yaşayabilmek için gereken temel kıstas iyi bir internet bağlantısı olup bunun için de kuşkusuz ki iyi bir alt yapı gerekiyor. Dolayısıyla ping düşürebilmek için ilk olarak internet kalitenizin iyi olması gerekmekte olup, alt yapınızın imkan verdiği en iyi internet hızına kavuşmak için çaba sarfedebilirsiniz.

Valve tarafından sunulan CS GO oyununda ping oldukça önemli bir husustur. Düşük ping ile daha başarılı olabileceğiniz video oyununda ping seviyesini düşürebilmek için dikkat edilmesi gereken bazı temel unsurlar bulunmaktadır.

CS GO Ping Düşürme Yöntemleri:

Arka planda çalışan uygulamalar

İlk olarak arka planda çalışarak internet tüketmekte olan uygulamaları kapatarak işe başlayınız. Bu sayede az da olsa ping sorununu giderebilirsiniz. Arka planda çalışan uygulamalar internete gereksinim duydukları her an internetten yararlanacak ve dolayısıyla siz oyun oynarken performans ve ping bağlamında sıkıntı oluşturacaklardır.

Ping düşürme kodu

CS GO oyununda yüksek ping sorunu ile karşılaşıyorsanız vereceğimiz ping düşürme kodunu oyun ayarlarından geliştirilmiş konsolu Evet yapıp konsolu açarak uygulayabilirsiniz. Konsolun içerisine yapıştırmanız gereken komutlar bunlardır:

cl_interp 0
cl_interp_ratio 1
cl_updaterate 128
cl_cmdrate 128
cl_predict 1
cl_predictweapons 1
cl_lagcompensation 1

VPN’yi Kapatıp Ethernet Kablosu Kullanın

CS GO oyununda yüksek ping sorununu çözebilmek için VPN bağlantınız açık ise kapatınız ve ethernet kablosu ile bağlantı yapmanız mümkünse Ethernet kablosu aracılığıyla internete bağlanınız. Bu sayede Wi-Fi’nin neden olduğu olumsuzlukların önüne geçebilirsiniz. Özellikle birden fazla cihaz tarafından aynı anda internet kullanıldığı durumlarda Wİ-Fi ağı ile oyun oynamaya çalışmak tabiri caizse işkence olabilmektedir.

(Visited 11 times, 1 visits today)