Günümüzde tercih edilebilecek pek çok araç sürüş oyunu bulunmakta olup, bunlar arasından direksiyon setiyle oynamanın daha keyifli olan beşini sizlerle paylaşıyoruz.

Teknolojinin yoğun gelişimi içerisinde oyuncular video oyunu deneyimlerini daha gerçekçi bir hale getirebilmek için çeşitli metotlardan yararlanabilmektedir. Sürüş üzerine kurulu oyunlarda da direksiyon setini kullanarak daha gerçekçi ve eğlenceli bir sürüş deneyimi sağlayabilirsiniz. Peki direksiyon seti ile en uyumlu olan ve direksiyon setiyle oynandığında ayrı bir keyif veren video oyunları hangileridir? Haydi bir bakalım!

Dirt Rally 2.0

Yarış ve simülasyon kategorisindeki bu oyun özellikle de zorlu bir deneyim arayan oyuncular için adeta biçilmiş kaftan. Steam üzerinde de bulabileceğiniz Dirt Rally 2.0 oyuncuları zorlu bir ralli deneyimine götürüyor. Arazi araçlarına ve ralli yarışlarına ilgi duyanların bu oyunu kaçırmaması gerekiyor.

Euro Truck Simulator 2

Büyük araçlarınızla uzun yollara katılabildiğiniz bir ulaşım ve araç simülasyonu oyunu olan Euro Truick Simulator 2 içerisinde Avrupa’yı dolaşabilir, kamyonunuz ile uzun yolculuklar yapabilirsiniz. Gerçekçi bir sürüş deneyimine odaklanmakta olan oyunda aynı zamanda ekonomi yönetimi mekanikleri de bulunuyor.

F1 2021

Simülasyon ve yarış türündeki bu oyun Codemasters tarafından geliştirilmiştir. Özellikle son yıllarda ülkemizde gösterilen ilginin de arttığı F1 oyunu, adı üzerinde oyuncuyu Formula 1 yarışlarına götürüyor ve bu araçları sürme deneyiminin nasıl olacağıyla ilgili az çok fikir sahibi olabilmelerini sağlıyor.

Forza Horizon 5

Hem yarış hem de açık dünya unsurlarını içerisinde barındırmakta olan video oyunu Playground Games tarafından geliştirilmiştir. Simülasyon türündeki bu oyunu direksiyon seti ile oynayarak daha çok eğlenebilirsiniz.

Gran Turismo 7

Özellikle PlayStation platformunun gözdesi konumunda olan Gran Turismo 7 video oyunu gerek gerçekçi fizikleri gerekse sürüş hissiyatı ile oyunculara eğlenceli bir çevrimiçi deneyim yaşatabiliyor. Oyun direksiyon ile oynandığı zaman çok daha fazla keyif veriyor.

(Visited 23 times, 1 visits today)