Bu içeriğimizde doğalgaz aboneliğini e-devlet aracılığıyla nasıl iptal edebileceğinize değiniyoruz. İşte detaylar…

Doğalgaz günümüzde ısınmak için oldukça önemli bir yere sahip olup, yaşam alanlarının ısınabilmesi ve hatta yemek yapmak için kullanılmaktadır. Bir eve taşınacak olan kişilerin en önemli gördüğü hususlardan biri doğalgazdır. Doğalgaz insanlar için ısınma sağlamasının yanında aynı zamanda büyük bir kullanım kolaylığı olduğu da bilinmektedir.

Doğalgaz faturaları son zamanlarda epey yükselmekte olup ilerleyen süreçte daha da artması beklenmektedir. Bunun nedeni olarak ise Rusya ile Ukrayna arasında gerçekleşen savaş gösterilmektedir. Rusya’nın savaşa girmesi doğalgaz tedariğiyle ilgili olarak Türkiye’yi doğrudan etkilemektedir.

E-devlet üzerinden pek çok abonelik işlemi gerçekleştirilebilmekte olup, doğalgaz abonelik işlemleri de buna dahildir, Platform üzerinden doğalgaz aboneliğini iptal etmeniz mümkündür. Günümüzde dağıtım şirketine gitmeye gerek kalmadan e-devlet ile doğalgaz abonelik işlemlerini yapabilirsiniz.

Doğalgaz abonelik iptali nasıl yapılır?

İlk olarak e-devlet resmi internet sayfasını açınız ve sağ üst köşede bulunan Giriş Yap kısmına tıklayıp TC kimlik numaranız ve e-devlet giriş şifreniz ile giriş yapınız. Eğer şifreniz yok ise en yakın PTT şubesine giderek yeni bir E-devlet şifresi edinmeniz gerekiyor.

Hesabınıza giriş yapmanızın ardından e-devlet ana sayfasının üstünde bulunmakta olan arama kutucuğuna bölgede görevli olan doğalgaz dağıtım şirketinin ismini yazınız ve seçiniz. Sonrasında Abonelik Sözleşme Feshi Başvurusu seçeneğini seçiniz. Sonrasında sizden istenen bilgileri girip işleminizi onaylayarak abonelik iptali başvurusunu yapabilirsiniz.

Abonelik iptali başvurusu yapılabildiği gibi doğalgaz başvurusunun da yine e-devlet üzerinden benzer adımların kullanılarak yapılabileceğini belirtelim. Bu işlemler sadece web tarayıcı üzerinden değil, e-devletin mobil uygulaması üzerinden de yapılabilmektedir. Bunun için e-Devlet mobil uygulamasını cihazınıza indirmeniz gerekir. Konuya ilişkin görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

(Visited 8 times, 1 visits today)