Akıllı telefon üreticilerinden Samsung, Galaxy A04e modeliyle kendisini göstermekte olup, telefonun tanıtımı resmen gerçekleştirdi. İşte habere ilişkin tüm detaylar…

Giriş seviyesi, orta segment ve üst segment için pek çok ürün sunan Samsung markası, giriş segment pazar için yeni bir akıllı telefon modelinin duyurusunu yaptı. Bu kapsamda Galaxy A04e cihazı resmen tanıtıldı.

Yeni Galaxy A04e akıllı telefonunun özellikleri:

Cihazın sahip olduğu ekran özelliklerinden başlayacak olursak; Akıllı telefonun 60 hz tarama hızı bulunmaktadır. OLED yapıda LCD ekran kullanmakta olan akıllı telefon Helio G35 işlemcisinden  güç almaktadır. Cihazda kullanılan işlemcinin sekiz çekirdekli yapısı bulunmaktadır. 2.3 GHz çekirdek hızına sahiptir. Grafik birimi olarak ise IMP PowerVR GE8320 bulunmaktadır.

RAM ve depolama alanı olarak iki farklı sürümü bulunmakta olan ürün, 3 GB RAM ve 32 GB bellek birimi ve 4 GB RAM – 128 GB depolama alanı seçenekleri sunmaktadır. Kullanıcılar bu bağlamda kendi bütçelerine göre tercih yapabilmektedir.

Akıllı telefonun bataryasının 5000 mAh büyüklüğü bulunmaktadır. Cihaz Android 12 ile kutudan çıkacak olup uzun süre güncelleme desteğinden yararlanması beklenmektedir.

Kamera özellikleri:

Akıllı telefonun ana kamerası 13 Megapiksel çekim yapmakta olup 2 MP derinlik desteği sunmaktadır ve böylece çift arka kamerası vardır. Cihazın ön kısmında da çentik üzerine dahil edilmiş olan 5 Megapiksellik kamera mevcuttur.

Cihaz çift SIM kart desteklemektedir. Bu bağlamda nano + nano + microSD desteği sunmaktadır. Üründe 3.5 mm kulaklık girişi yer almaktadır. Ağırlığı 188 Gram olan ürün 1164.2 x 75.9 x 9.1 mm boyutlarına sahiptir.

Cihazın Türkiye pazarında da satışa sunulması beklenmektedir. Türkiye’deki fiyatının 5000 TL seviyesinde olacağını tahmin ediyoruz. Bu giriş seviyesi bir telefon için yüksek gözüksede günümüzde akıllı telefon piyasasının zamlar nedeniyle bir hayli yükseldiği de göz önüne alınmalıdır.

(Visited 5 times, 1 visits today)