Bu yazımızda masaüstüne canlı duvar kağıdı dahil etme işleminin nasıl yapılabileceğine ilişkin olarak bilgilere yer vermekteyiz. İşte ayrıntılar…

Özellikle de Android akıllı telefonların  piyasaya sürülmesinden sonra canlı duvar kağıtlarının bir hayli popüler olduğunu gözlemledik. Ancak zaman içerisinde bu duvar kağıtları fazla pil tükettikleri için akıllı telefonlarda fazla kullanılmamaya başladı.

Canlı duvar kağıtlarının bilgisayarlarda kullanılması gözle görülür bir performans düşüşüne neden olmamaktadır. Böylece bilgisayarlar aslında canlı duvar kağıdı kullanmak için daha müsaittir. Peki bilgisayarda canlı duvar kağıdı eklemek için ne yapmak gerekiyor?

Masaüstü Canlı Duvar Kağıdı Ekleme Adımları:

İlk olarak Microsoft mağazasını cihazınız aracılığıyla açınız. Sonrasında arama kutucuğuna geliniz ve “Desktop Live Wallpaper +” yazınız. İlk çıkan sonuca tıklayarak Al seçeneğine tıklayınız. Sonrasında uygulamanın yüklenmesini bekleyiniz.

Uygulama yüklendikten sonra uygulamayı çalıştırınız ve Timeline kısmına gelip “Add Photos/Videos…” seçeneğinin üzerine tıklayınız. Ardından bilgisayarınızda yer alan canlı duvar kağıdını seçiniz. Orta kısımda yer almakta olan Başlat butonunun üzerine tıkladığınız zaman işleminiz tamamlanacaktır.

Bu işlemleri uygulamanızın ardından masaüstü canlı duvar kağıdını ayarlamış halde olacaksınız. Eğer istediğiniz masaüstü canlı duvar kağıdını bulamamakta iseniz Pixabay web sitesini ziyaret ederek gerekli duvar kağıdını bulabilirsiniz veya aşağıdaki uygulamalardan birinden yararlanabilirsiniz.

Yararlanabileceğiniz bazı canlı duvar kağıdı araçları:

Wallpaper Engine

Bu uygulama ücretlidir. Ücretsiz olan uygulamalara nazaran biraz daha iyi bir performansı olduğu da bilinmektedir ve genel olarak beğenilen bir uygulamadır.

Lively Wallpaper

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu uygulama kullanımının son derece basit olmasıyla öne çıkmaktadır. Basit bir arayüzü vardır. İçerisinde kendi kütüphanesine ait olan pek çok canlı duvar kağıdı yer almakta olup, ücretsiz olarak bir araç istiyorsanız tercih edebilirsiniz. Konuyla ilgili olarak fikirlerinizi ve yardım taleplerinizi hemen aşağıdaki yorum kısmından  bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyiniz.

(Visited 4 times, 1 visits today)