Samsung markasının büyük merakla beklenen akıllı telefonu S23 Ultra’nın sahip olduğu pek çok özellik belirlenirken cihaz sahip olduğu teknik özellikler ve iddialı performansıyla Geekbench platformunda kendisini göstermiş durumda.

Teknoloji devlerinden Samsung’un bir süredir konuşulan S23 Ultra isimli akıllı telefonu en sonunda piyasaya sürülüyor. Geekbench üzerinde kendisini gösteren akıllı telefon modeli, nasıl bir performans sanacağıyla ilgili olarak soru işaretlerini ortadan kaldırmış oldu.

S23 Ultra Performansı Nasıl?

Bir süredir teknoloji severlerin heyecanla beklediği yeni Galaxy 23 Ultra akıllı telefonunun Geekbench verilerine göre cihaz tek çekirdekli testlerde 151 puan elde ederken çok çekirdekli testlerde ise 4689 puan aldı. SM – S918U model numarasına sahip olan akıllı telefonda yonga seti olarak Snapdragon 8 Gen 2 yer aldığı biliniyor. Yani cihazın bu performansa sahip olduğu Snapdragon 8 Gen 2 yonga setiyle ulaştığını söyleyebiliriz.

S23 Ultra modelinde kullanılan yonga seti 2.80 GHz dört adet çekirdeğe, 2.02 GHz’lik üç verimli çekirdeklere ve 3.36 GHz’de çalışan bir ana çekirdeğe sahip. Akıllı telefonun ekranı 6.8 inç büyüklüğünde olup çözünürlüğü 2K ve 200 Megapiksellik ana kamerası bulunmakta olan modele 12 MP ultra geniş açılı lens ile 12 MP telefoto lens optik eşlik etmektedir. Cihaz 163.4 x 78.1 x 8.8 mm ölçülerine sahiptir. Akıllı telefonun bu bağlamda büyük bir ekrana sahip olacağını ve kamera performansı bakımından da bir hayli iddialı bir model olduğunu söyleyebiliriz.

Hem geniş ekran hem de güçlü bir kamera performansı isteyen kullanıcılar yeni Galaxy S23 Ultra’dan yana tercih yapabilirler gibi gözüküyor. Akıllı telefona ilişkin daha fazla detay için ise biraz daha beklemek gerekmekte olup,  ürünün nasıl bir satış performansı sergileyeceği konusunda fiyatı en belirleyici kıstas olacaktır. Habere dair görüşlerinizi hemen aşağıdaki yorum kısmından bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyiniz.

(Visited 8 times, 1 visits today)