Samsung markasının Galaxy S22 modeline yönelik olarak yazılım güncellemesi çıktı. Cihaz Android 13 güncellemesini aldı.

Akıllı telefon alanında en önde gelen markalardan biri olduğu bilinen Samsung çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Şirket Galaxy S22 akıllı telefonuna yönelik olarak yeni Android 13 güncellemesine yer verdi. Son dönemde güncellemeler ile ilgili bir hayli başarılı olduğu bilinen Samsung markası yeni akıllı telefon güncellemesiyle de adından söz ettirmiş oldu.

Android 12 güncellemelerini hızlıca cihazlarına ulaştırmayı başaran Samsung bu bağlamda Android tarafındaki pek çok firmaya örnek teşkil etti. Google tarafından geçtiğimiz aylarda duyurulan Android 13 işletim sisteminden sonra çalışmalarına hız veren Samsung, S22 , S21 ve Z Fold 4 gibi cihazları için Android 13 beta sürümünü sunmuştu ve en sonunda S22 modeline yönelik olarak stabil sürüm güncellemesini de yayınlamış durumda.

Galaxy S22, Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultra akıllı telefonları kapsamında olan yazılım güncellemesinin Android 13 tabanlı bir One UI 5.0 güncellemesi olduğunun altını çizmek gerekmekte. Söz konusu güncelleme ilk olarak İtalya’da yayınlandı ve zaman içerisinde diğer ülkelere de gelmesi bekleniyor. Güncellemenin diğer Avrupa ülkelerine ulaşmasının Pazartesi gününü bulacağına yönelik bazı raporların bulunduğunu da belirtelim..

Güncelleme neler sunuyor?

Yayınlanan Galaxy S22 güncellemesi kullanıcılar için Android 13 deneyimini sunmasının yanı sıra aynı zamanda gelişmiş Bixby özellikleri, güvenlik ve gizlilik özellikleri, yenilenmiş Quick Share, Samsung DeX, Smart View özellikleri ve çeşitli güvenlik ile gizlilik özelliklerini beraberinde getiriyor. Bu bağlamda önem arz etmekte olan yazılım güncellemesinin çıkmasıyla beraber artık dikkatlerin Z ve A serilerine de çevrileceğini söyleyebiliriz. Samsung markasının yıl sonu gelmeden katlanabilir akıllı telefonlarına yönelik olarak ve Galaxy S21 telefonlarına yönelik olarak da Android 13 güncellemesine yer vermesi bekleniyor.

(Visited 7 times, 1 visits today)