Bu içeriğimizde Influencerların nasıl para kazanabileceğine değiniyor, Influencer para kazanma metotlarına ilişkin olarak bilgilere yer veriyoruz.

Günümüzde en büyük kazanç kapılarından biri olarak kabul görmeye başlayan Influencerlık, gerek YouTube gerek diğer sosyal medya platformları üzerinde yaygın olarak görmekte olduğumuz bir etki haline gelmiş durumda. Influencer kelime anlamı olarak Etkileyen Kişi şeklinde olup, dolayısıyla sosyal medya veya internet siteleri üzerinde kitleleri etkilemeyi başarmış olan kişilere Influencer diyebiliriz. Yani aslında selfie çekip paylaşmak v.b. hususların dışında da etkinlikleri bulunduğunu, sadece fotoğraflar v.b. paylaşımlar yaptığı için takip edilen kişiler olmadıklarını bilmek gerekir.

Peki Influencer Nasıl Para Kazanır?

İyi bir Influencerın para kazanabileceği pek çok yol bulunmaktadır. Bunlardan başlıcalarına değinecek olursak; Bir ürün satışı, satış ortaklığı, görüntülü reklamcılık, sponsorlu gönderiler, kurslar, abonelikler, fotoğraf ve video satışı, özel içerikler için Patreon hesabına yapılan ödemeler, birlikte oluşturulan ürün hatları ve çeşitli ürün tanıtımları v.b. yollar ile para kazanabilmektedirler.

Influencer olan kişiler kitlelerinin üzerinde hem erişime hem de etkiye sahip olan kişilerdir. Çalışan markalar için ideal bir durum ortaya koymaktadırlar.

Günümüzde bazı Influencerların daha fazla büyüyüp daha fazla para kazanabilmek için takipçi satın aldığı bilinsede bu sahte bir yöntemdir ve gerçek bir etkiden muaftır. Bu ürün tanıtımı yapmak isteyen kişiler tarafından da tespit edilebilecek bir olgudur ve tespit edildiği taktirde Influencerın kazancına ve dolayısıyla Influencera zarar verebilecek olan bir durumdur.

Influencerların Belirli Özellikleri:

Bilgisi, yetenekleri ile kitlelerin satın alma kararını etkileyebilirler. Çeşitli uzmanlık alanlarında etkileşimde bulunabilirler. Bir konuda uzman olduklarından veya yeteneklerinden dolayı güvenilebilen veya saygı duyulabilen, bu yüzden yapacakları tanıtımların da dikkate alınabileceği kişilerdir. Dolayısıyla günümüzde büyük takipçi sayılarına sahip olan ve işini doğru bir şekilde yapan Influencerların ciddi getiriler ile mali açıdan daha iyi hale gelebilecekleri su götürmez bir gerçektir.

(Visited 7 times, 1 visits today)