Meta tarafından Messenger sohbet uygulamasına yönelik olarak yeni bir güncelleme sunuluyor ve en sonunda uçtan uca şifreleme özelliği çıkıyor.

Teknoloji geliştikçe gizliliğin de ihlal edildiği bilinen bir gerçek. Teknoloji markalarından Meta, Messenger sohbet uygulamasına yönelik uçtan uca şifreleme özelliği eklemeye karar vermişti ve bu fonksiyonu en sonunda dahil ediyor. Bu sayede Messenger üzerinden mesajlaşmak daha güvenli bir hal gelecek gibi gözüküyor.

Günümüzde en çok kullanılan mesajlaşma hizmeti WhatsApp olsada Messenger uygulamasının da yine önemli bir kullanıcı kitlesine sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. Zaten iki uygulamanın da başındaki şirket Meta olup, Meta yıllar önce WhatsApp için sunduğu uçtan uca şifrelemeyi bu sefer de Messenger için aktif hale getiriyor.

Meta, Messenger uygulamasına yeni özellikleri eklediğini resmi olarak duyururken özel sohbet emojileri, grup profili fotoğrafları, sohbet temaları v.b. özellikleri de dahil ediyor. Sohbet temaları özelliği Messenger üzerinde yeni temaların aktif olmasını sağlıyor. Uçtan uca şifreli sohbetler için statik renk ve degrade temalar da dahil olmak üzere tema ayarlaması yapmak mümkün hale geliyor.

Messenger üzerinde özel sohbet emojileri ve tepkileri aktif hale getirilerek uçtan uca şifrelenen mesajlarda emoji reaksiyonlarının tam menüsünü görmek mümkün hale geliyor ve böylece hızlı tepkileri kendinize göre kişiselleştirebilmeniz mümkün oluyor. Eklenen bir diğer özellik grup profili fotoğrafları olup, arkadaşınızla veya iş arkadaşınızla fraklı sohbetler için grup fotoğrafları seçimi yapabiliyorsunuz.

Sunulan özelliklerden bir diğeri ise aktif durum olup, kişilerin ne zaman aktif olduğunu görmesine imkan tanımaktadır. Size ulaşabilmek için kişilerin ne zaman arama yapacakları ile ilgili olarak da fikir sahibi olmalarını sağlamaktadır. Eğer dilerseniz gizlilik seviyenizi artırmak için bu özelliği devre dışı bırakıp kullanmama imkanınız da bulunmaktadır.

(Visited 13 times, 1 visits today)