Bu yazımızda İngilizce seviyenizi geliştirebilmek amacıyla izlemeniz gereken eğlenceli dizileri sizler için bir araya getirdik. İşte İngilizce öğrenmek için izlenebilecek olan diziler…

İngilizce bilgisine sahip olmak günümüzde son derece önemli olan bir husustur. Pek çok kişi İngilizce dilini bilmek istemektedir. Bu gerek istenen işe sahip olabilmek, gerekse sosyalleşmek v.b. unsurlar adına istenebilmekte  olup, İngilizce dilini bilmek özellikle ülkemizde gerek iş bulmak gerekse farklı pek çok hususta önemli bir avantaj elde edilmesine imkan tanımaktadır. İngliizce öğrenmeyi destekleyebilecek olan bazı diziler bulunmaktadır ve yazımızda bununla ilgili olarak bilgiler yer veriyor, söz konusu dizilere maddeler halinde değiniyoruz.

Extr@ English

Dizide Arjantin’den gelen ve çok az İngilizce bilen Hector’un daha önce tanıştığı İngiltere’de yer alan bir arkadaşının yanına gitmesi konu alınıyor. Hector arkadaşını ziyarete gittiği zaman iki kişi ile daha tanışmıştır ve böylece dört kişilik bir arkadaş grubu haline gelmişlerdir. İngilizce öğrenmek konusunda katkı sağlayabilecek olan bir dizidir.

Family Guy

Griffin ve ailesinin etrafında dönen ve başından pek çok eğlenceli olay geçen bir dizidir. Griffin ailesinin İngilizce öğrenirken hem eğlendiren hem de öğreten hallerine tanıklık olduğunuz dizi 1999 yılında yayınlanmıştır ve günümüzde de sevilen dizilerden biri olarak bilinmektedir.

 

The Office

Bir ofiste meydana gelebilecek neredeyse tüm komik olayları derleyen The Office , milyonlarca izleyicisi bulunan bir dizidir ve İngilizce öğrenmek için tavsiye edebileceğiniz diziler arasında bulunmaktadır. Dizide Michael Jim, Dwight, Pam gibi karakterlerin pek çok eğlenceli ve komik olayı bulunmaktadır.

Friends

İngilizce öğrenmek isteyen kişiler için çekilmiş olan Friends dizisi, altı arkadaşın hikayesini anlatmaktadır. Dizi ilk olarak 1994 yılında yayına girmiştir ve Office gibi sevilen dizilerden biri haline gelmiştir.

(Visited 19 times, 1 visits today)