Apple’ın iPad tabletlerinde sıfırlama işlemlerini nasıl yapabileceğinize değindiğimiz rehber içeriğimize hoşgeldiniz. İşte iPad sıfırlama yöntemleri…

iPad marka tabletlerde sorunlar yaşadığınız zaman eğer sorunun çözümü sadece yeniden başlatmak veya cihazı sıfırlamak ise bu adımların uygulanması şarttır. Cihazları ilk aldığınız zaman ilk zamanlarda çok hızlı bir şekilde çalışır ve uygulamalar sorunsuzdur. Ancak zaman içerisinde telafisi zor sorunlar ortaya çıkabilir ve bu sorunları çözebilmek için iPad sıfırlama işlemini uygulamanız gerekebilir. iPad sıfırlama işlemini uygulamak , daha büyük sorunların çözümü için uygulanabilecek olan bir yöntemdir. Yazılım kaynaklı sorunların çözebilmesi için kullanılabilecek olan bir sistemdir.

iPad sıfırlamadan önce yedek alınması gerekir. Yedek almak için uygulanması gereken yöntemlere değinecek olursak;

Yedeklemeyi iTunes aracılığıyla yapmak için iPad tableti USB kablo kullanarak bilgisayara bağlayınız. Sonrasında her iki cihazın da aynı anda Wi-Fi ağına bağlı olduğundan emin olun. iTunes’u açın ve güven ekranını onaylayıp cihaz adına girin. Yedekleme seçeneğine tıklayıp Şimdi Yedekle yazısına tıklayın. Yedekleme işlemi bilgisayarın verilerin yoğunluğuna göre değişen bir süre sonra tamamlanacaktır.

iCloud ile yedekleme yapmak için cihazın Wi-Fi ağına bağlı olduğuna emin olduktan sonra iPad Ayarlar ekranına girin. Cihaz adına dokunun ve iCloud’u açıp iCloud Yedekleme Sayfasını açın. Şimdi Yedekle sayfasına dokunun. Yedekleme işlemi bir süre sonra tamamlanır.

Sıfırlama işlemi

İlk olarak cihazınızı yeniden başlatın. Kaydırma ekranı açılana dek tabletin güç tuşuna basılı tutun. Ardından kaydırma ekranındaki butonu sağa kaydırıp cihazı kapatın. Birkaç dakika bekleyin. Apple logosu gelene dek iPad tabletinizin güç tuşuna basılı tutun. Böylece cihazı tekrar kullanabilirsiniz.

İkinci sıfırlama yöntemi:

iPad Ayarlar bölümünü açın. Genel bölümüne girin. Sayfanın altında yer alan Sıfırla seçeneğini bulup Tüm İçeriği ve Ayarları Sil seçeneğine dokunun. Adından şifreyi girin. Apple kimliği parolanızı girin. Karşılama ekranı çıkınca cihazı yeniden kurun. Bu işlem ile beraber cihaz kutudan ilk çıktığı haline döner.

(Visited 5 times, 1 visits today)