Modemin ışıklarının yanmaması halinde ne gibi çözüm metotlarına başvurulabileceğini derledik. İşte konuya ilişkin detaylar…

Teknolojinin en büyük nimetlerinden biri olarak kabul edilen internet, günümüzde insanlar için adeta olmazsa olmaz haline geldi. Günümüzde insanlar evlerinden internete bağlanabilmek için modemlerden yararlanabilmekte olup, çok önemli bir aracı olan modemlerde bazen çeşitli sorunlar meydana gelebiliyor. Kişiler bu tür durumlarda genelde teknik desteği arayarak destek istemekte olup, bazen modemde meydana gelen sorunlar basit olup kendilerinin de çözebileceği boyutta sorunlar olabiliyor. Örneğin modemin ışıklarının yanmaması halinde ilk olarak bazı yöntemleri uygulamak, çözüm bulunamaması halinde teknik desteğe başvurmak daha iyi olabilir.

Modemin ışıklarının yanmaması pek çok nedenden kaynaklanıyor olabilir. Sorunun çözümü için deneme yanılma yöntemini kullanmak gerekiyor. Modemin ışıklarının yanmadığı durumda ilk olarak evde elektriğin kesilip kesilmediğini kontrol edin. Ardından modemin prize takılı olup olmadığına , adaptörünün takılı olup olmadığına bakın. Bazen adaptör prizden oynayıp çıktığı zaman modeme güç gelmediği için ışıkları yanmıyor. Priz kontrolü yapıp elektrik bağlantısında bir sorun olmadığını gördüğünüzde bu kez modeme bakın. Bazen adaptör kablosunun girişi modeme takılı iken kendiliğinden çıkabiliyor. Bu özellikle modemin ani bir şekilde hareket ettiği durumlarda sıklıkla meydana geliyor. Bu gibi durumlarda kolayca düzeltme sağlayabilirsiniz. Bazen sorun prizin kendisinden de kaynaklanabiliyor. Dolayısıyla üçlü priz kullanıyorsanız tek prize takıp denemenizi veya zaten tek prize takılı ise o halde farklı bir prize takarak denemenizi öneriyoruz.

Eğer elektrik bağlantınızda bir sorun yok ise ve modemde hala belirti yoksa. Modemi açma kapama tuşu aracılığıyla kapatıp tekrar açmayı veya modeminize reset atmayı deneyiniz. Işıkların yanıp yanmadığını gözlemleyiniz. Eğer yapmış olduğunuz bu müdahalelere rağmen modeminizde hala hiçbir belirti yok ise o halde modeminiz büyük olasılıkla bozulmuştur ve teknik müdahale gerektirir. Eğer garanti süresi kapsamında ise vakit kaybetmeden teknik desteğe başvurmanız isabetli olacaktır.

(Visited 26 times, 1 visits today)