Vivo markasının ilk tablet modeli Vivo Pad’ın teknik özellikleri belirlendi. Cihaza ilişkin detaylar belli oldu.

Akıllı telefon kategorisinde popüler olan markalardan Vivo, tablet alanına da katılıyor. Şirket ilk tablet modelini piyasaya sürmek için hazırlık yapıyor. Bu bağlamda Vivo Pad modelini çıkaracak olan şirketin zamanla bunu bir seri haline getirmesi bekleniyor.

Vivo Pad aylardır dönem dönem gündeme gelmekte ancak hala resmiyet kazanmadı. Vivo Pad tabletinin sahip olduğu teknik özelliklere yönelik yeni gelişmeler yaşandı. Samsung’un Galaxy Tab serisine, Apple’ın iPad serisine rakip olması beklenen Vivo Pad modelinin bu cihazlara nazaran biraz daha rekabetçi bir fiyattan gelmesi bekleniyor.

Vivo Pad teknik özelliklerine ilişkin gelen bilgilere göre cihazın 11 inç büyüklüğünde ekranı bulunmakta olup, ekran 2560×1600 çözünürlük değeri sunuyor. Ürün ekran tazeleme hızı bakımından da iddialı olacak. Gelen bilgilere göre cihaz 120 Hz yenileme oranı sunacak. Nasıl bir ekran paneli ile geleceği şu an için belli olmayan model çok yüksek bir olasılıkla OLED tabanlı bir ekrana sahip olacak.

Tablette kullanılmakta olan yonga seti de belli oldu. Gelen bilgilere göre cihazın işlemcisi Snapdragon 870 olacak. Bu işlemci 7 nm üretim sürecinden geçecek olup 3.2 GHz hıza ulaşabilecek. Ürün bu bağlamda performans tarafında kullanıcıların dikkatini çekebilecek. Ürün grafik birimi olarak ise Adreno 650 grafik işlemcisini kullanmakta olup, bu bağlamda tablette oyun oynamayı seven kullanıcıların da dikkatini çekebilecek bir ürün olacak. Batarya olarak 44W hızlı şarj desteğine sahip olan 8040 mAh bataryayla gelmesi beklenen tablet modelinin arkasında 13 MP + 8 MP çift kameraya yer verilecek olup, ön yüzünde ise 8 Megapiksellik bir adet sensör bulunacak. Yazılım olarak ise OriginOS kullanması beklenen tabletin fiyatı, satış performansı konusunda en belirleyici kıstas olacaktır.

(Visited 20 times, 1 visits today)