Bu içeriğimizde motosiklet sürücülerinin soğuk ve yağmurlu havalarda kullanması gereken aksesuarlara ilişkin bilgiler veriyoruz.

Motosiklet sahipleri özellikle özgürlük duygusunu çok sevmektedir. Park etmesi de dolaşması da arabaya nazaran çok daha kolay olan motosikletler, özellikle yüzünüze çarpan rüzgar ile uçtuğunuz hissine kapılmanızı bile sağlayabilir. Ancak soğuk havalarda motosiklet sürmek oldukça zordur. Soğuk havalarda motosiklet sürücüsünü rahatsız eden pek çok unsur bulunmaktadır. Motosiklet sürücüsü bazı ekipmanlardan yararlanarak bu rahatsızlığını en aza indirebilir.

Bir motosiklet sürücüsünün serin bir havada üşümemesini sağlayabilecek en iyi unsur iyi bir içlik takımına sahip olmasıdır. Isıran rüzgarlara karşı koruma tabakası olarak içliklerden yararlanılabilir. Örneğin temel pamuklu uzun kollu gelişmiş bir iç polar kullanabilirsiniz. Ancak kullanacağınız içliğin rahat olması, motosiklette pozisyon değiştirme özgürlüğünüzü engellememesi gerekmektedir.

Ön cam kullanın

Soğuk havalarda rüzgarın direkt olarak yüzünüze gelmesini engellemek için motosikletinize bir ön cam takmalısınız. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi motosiklet bayisine de gidebilirsiniz. Ön cam, rüzgarın doğrudan yüzünüze gelmesini engelleme bakımından katkı sağlayacaktır.

Kask takın

Motosiklet kullanırken sıcak havalarda da soğuk havalarda da muhakkak kask takılması gerekmektedir. Kask kullanımı sizi darbelerden koruduğu gibi aynı zamanda başınızın sıcak kalmasına büyük oranda yardımcı olacaktır. Tam bir kask kullanmak soğuk havalarda iyi bir fikirdir çünkü başınızı iyice sarmalar ve daha sıcak kalmanızı sağlar.

Cildinizde açık alan bırakmayın

Motosiklet sürerken serin havalarda yoğun rüzgar cildinizi acıtacaktır. Bunun önüne geçmek için cildinizde açık alan bırakmayacak şekilde giyinmeye özen göstermelisiniz. Bu hususta botlarınızı, çoraplarınızı eldivenlerinizi giymelisiniz. Bu noktada bot seçimi özellikle önem arz etmekte olup, rüzgar ve su geçirmez bir bot seçimi yapmalı ve aynı zamanda kaliteli eldivenler kullanmalısınız. Bunun yanında kötü hava koşullarına karşı dayanıklı pantolon ve ceket seçiminde bulunmalısınız.

(Visited 17 times, 1 visits today)