Popüler futbol oyunlarından FIFA 22 büyük bir zam ile karşılaştı. Oyunun fiyatında gözle görülür bir artış meydana geldi. İşte habere dair ayrıntılar…

Günümüzün en çok oynanan video oyunu serilerinden biri olan FIFA için son olarak FIFA 22 oyunu piyasaya sürülmüştü. Oyuna dair zaman zaman Steam üzerinde büyük indirimler uygulanıyordu ve bunları sizlerle paylaşıyorduk. Söz konusu indirimlerle oyunu 150 TL’nin altında fiyatlarla satın almak mümkün hale geliyor ve böylece artan enflasyona rağmen oyunu satın alım gücü korunuyordu. Ancak Electronic Arts yeni bir zam hamlesi gerçekleştirdi. Yapılan yeni zamla beraber FIFA 22 oyununu satın almak güçleşti.

FIFA 22 ilk çıktığında fiyatıyla kullanıcıları üzmüştü ancak zaman zaman büyük indirimlere girerek satın alım fırsatı sunuyordu. Hatta EA play aboneliği olanlar 100 TL’nin altında fiyatlara bile oyunu kütüphanelerine ekleme imkanı buldular. Ancak bundan sonra oyuna sahip olmak isteyen kullanıcıların ciddi bir ödeme yapması gerecek. Ülkemizde yaşanan döviz dalgalanmaları ve enflasyon oranındaki rekor seviyelerde yaşanan artış oyun sektörünü de etkiledi. FIFA 22 oyununa bu bağlamda büyük bir zam geldi.

Fiyatlar 1000 TL’yi buluyor !

FIFA 22 oyununa ilişkin fiyatlar PC tarafında 40 Dolar seviyesine yükselirken konsol tarafında ise 60 Dolar seviyesine yükselmiş durumda. Uygulanan son zamlar ile beraber oyunun standart sürümünün PC versiyonunun fiyatı 599 TL oldu. Ultimate Edition fiyatı ise 799,99 TL’ye yükseldi. Konsol tarafında ise daha da ağır bir fiyatlandırma karşımıza çıkıyor. Oyunun PlayStation 4 versiyonundaki standart sürümü 700 TL fiyat etiketine sahip olup PlayStation 5 üzerinde ise 800 TL’den satılıyor. Ultimate Edition sürümünün konsol versiyonu ise 1000 TL’yi buldu. Xbox tarafında da standart sürümün fiyatı 700 TL’ye yükselirken Ultimate Edition oynamak isteyen Xbox oyuncularının 1000 TL’yi gözden çıkarması gerekecek.

(Visited 23 times, 1 visits today)