Gelen bilgiler Nintendo Switch’in Pro versiyonunun bu yıl içerisinde piyasaya sürüleceğini göstermekte. İşte habere ilişkin detaylar…

Günümüzün önde gelen üreticilerinden biri olan Nintendo, el konsolları konusunda yaptığı çalışmalarla her daim biliniyor. Marka bundan yıllar öncesinde Switch el konsolunu piyasaya sürmüştü. Söz konusu konsol son derece kullanışlı olan bir tasarım yapısına sahipti. Bir el konsolu olmasına rağmen kolayca büyük ekrana aktararak büyük ekranda konsol deneyimi yaşayabiliyordunuz. Aynı zamanda dahili oyun kollarına da sahip olmasıyla ve bunu tasarımının bir parçası olarak ortaya çıkarmasıyla öne çıkan Switch, tek parça olarak taşınabilen çok kompakt bir ürün olarak günümüzde de kullanılıyor.

Şu sıralar herkes Nintendo markasından Switch konsolundan daha güçlü bir konsol piyasaya sürmesini bekliyor. Gelen bilgiler Nintendo’nun gerçekten de bu kapsamda çalışmalar yaptığını, yakın zamanda Switch Pro isimli  konsolunu piyasaya sürebileceğini gösteriyor. Söz konusu konsolun 2022 yılı içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Hatta bu el konsolunun The Legend of Zelda : BoTW 2 ile aynı zaman diliminde çıkışını gerçekleştirmesi bekleniyor.

Daha önce ortaya çıkan söylentiler Pro modelinde Lake Lovelace nesil GPU’ların kullanılacağını ve NVIDIA donanımlarına yer verileceğini gösterir nitelikteydi. Fakat bu söylentilerin konsolun geçtiğimiz yılın ikinci yarısında piyasaya sürülmesinden de bahsettiğini ve bunun gerçekleşmemiş olduğunu belirtelim. AMOLED panel, 4K çözünürlük desteği ile gelmesine kesin gözüyle bakılan Switch Pro ürününün kompaktlık bakımından ve tasarımsal açıdan ne gibi farklılıklar ortaya koyacağı merak ediliyor. Switch konsolunun çıkmasından sonra Nintendo’dan bu konudaki beklentilerin iyice arttığını da belirtmek  gerekiyor. Yine de Pro modelden beklenen asıl hususun yüksek performans olduğunu, markanın bu yöndeki beklentiyi karşılamayı ilk hedef haline getirmesi gerektiğini belirtelim.

(Visited 6 times, 1 visits today)