Günümüzde popüler olan eşyaların pek bilinmeyen bazı özellikleri bulunmaktadır. Yazımızda bunlara sizler için değindik. İşte konuya ilişkin detaylar…

Benzin Göstergesi

Benzin göstergelerinin üzerinde ok işareti bulunmaktadır. Ok hangi yönü gösteriyor ise aracın depo kapağı da orada olacaktır.

Klavyeler

Klavye cihazlarında J ve F harflerinin üzerinde çizgiler vardır. Söz konusu çizgisel fiziksel olarak kabartmalıdır ve böylece onlara dokunduğunuz zaman parmağınızla hissedersiniz. Bu sayede klavyeye bakmadan yazarken doğru yerde olduğunuzu anlayabilirsiniz. Aynı zamanda on parmak yazımınızı da kolaylaştırabilirsiniz.

Asma Kilit

Asma kilitlerin alt kısmında ufak bir delik vardır. Söz konusu asma kilidin iç kısmı yağmur suyuyla temas ettiği taktirde hem tutukluluk yapar hem de paslanır. Bu yüzden köşede bulunan ufak deliğin içerisine belirli aralıklarla yağ dökerek bakımını yapabilirsiniz ve böylece yeni bir kilit alma zorunluluğunuz ortadan kalkar.

Kitap Boşlukları

Kağıtlar fare ve haşereler tarafından yenebildiğinden veya kenarları zaman içerisinde yıpranabildiğinizden, bunun yanında delgeç ile delme v.b. de yapılabileceğinden kağıt üzerindeki yazıların korunabilmesi için kitap veya çeşitli sayfaların kenarlarında boşluklar bırakılmaktadır.

Koltuk Başlıkları

Koltuk başlıkları başınızı yaslamak için kullanmanız içindir ancak acil durumlarda bir cam çekici olarak da kullanmanıza imkan tanır. Koltuk başlıklarını çıkardığınız zaman sivri kısmıyla cama vurduğunuzda cam kolayca dağılacaktır.

Dikiz Aynası Aparatı

Dikiz aynası aparatı aynanın arkasındaki göz alma engelleyicisinin devreye girmesini sağlar. Böylece sürücünün gözüne rahatsızlık verebilecek olan ışık farklı bir yöne yansıtılır. Bu sayede konfor ve güvelik açısından kazanım elde edilir.

Ponpon Şapkalar

Ponpon şapkalar ilk çıktığı zaman denizciler tarafından kullanılıyordu. Denizde geminin sivri yerlerine gemicilerin başlarını çarpmasını engellemek konusunda önemli bir görev görüyordu.

Konuyla ilgili olarak aşağıdaki yorum kısmına yazabilir, aklınıza gelen diğer eşyaların gizli özelliklerini paylaşabilirsiniz.

(Visited 9 times, 1 visits today)