Sharp markası yeni akıllı telefon modeli üzerinde çalışma sergiliyor. Bu kapsamda Sharp AQUOS R7 piyasaya sürülecek olup cihazın sahip olduğu pek çok teknik özellik ortaya çıktı.

Sharp markası akıllı telefon pazarı için ilginç yenilikler denemekte ve yeni telefonlarıyla pazarda daha büyük bir yere sahip olmak istiyor. Şirket Sharp AQUOS R7 isimli akıllı telefonunu piyasaya sürmek için hazırlık yapmakta olup, cihazın sahip olduğu pek çok teknik özellik belirlendi. İlk olarak Japonya pazarında piyasaya sürülecek olan akıllı telefonun daha sonrasında global alana da gelmesi beklenmekte olup, dilerseniz telefonun sahip olduğu özelliklere göz atalım.

Sharp AQUOS R7 Teknik Özellikleri

Sharp AQUOS R7 akıllı telefonunun ekran özelliklerinden başlayacak olursak; Cihazda 240 Hz tazeleme hızına sahip olan 1260 x 2730 piksel çözünürlüğünde 6.6 inç büyüklüğünde ekran yer alıyor. Ürünün ekranı IZGO OLED panel yapısına sahip ve bu ekranın piyasadaki en iyi ekran olarak bilindiğini belirtmek gerekiyor. Bu bağlamda telefonun ekran bakımından son derece iddialı olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni Sharp AQUOS R7 modelinde 256 GB dahili depolama alanı ve 12 GB RAM yer almakta olup, cihaz bu hususta alternatif sunmamakta ve direkt olarak üst segmente hitap etmekte. Cihazın dahili depolama alanı gayet büyük ve buna rağmen 1 TB’a kadar harici depolama alanı desteği de sunuyor.

Akıllı telefon kamera tarafında arkasında f/1.9 diyafram açıklığına sahip 47.2MP çözünürlüğünde 1 inç sensörlü Leica Sumicron lens ve 1.9MP ToF AF kamera içeriyor. Sadece iki kameraya yer verilen modelde bu açıdan Sharp’ın farklı bir yaklaşım sergilemesi de dikkat çekiyor. Telefonun ön kısmında ise f2.3 diyafram açıklığına sahip olan 12.6 MP selfie kamerası yer alıyor. Cihaz yonga seti olarak ise Snapdragon 8 Gen 1 kullanıyor.

(Visited 23 times, 1 visits today)