Bu içeriğimizde siyah beyaz fotoğraflar oluşturmak için kullanabileceğiniz uygulamalardan bahsediyoruz. İşte siyah beyaz fotoğraflar oluşturabileceğiniz programlar…

Nostaljik veya melankolik bir fotoğraf oluşturmak isteyenler genellikle fotoğraftaki renkleri soldurarak siyah beyaz görüntüler elde etmeye çalışıyor. Aynı zamanda bazı görüntüler siyah beyaz bir renklendirme ile sunulduğu zaman çok daha güzel gözükebiliyor. Siyah beyaz fotoğraflar hususunda oldukça başarılı olan programlar bulunmakta olup, bunların bazıları çekim tarafında, bazıları da çekimden sonra etki sağlıyor. Android ve iOS üzerinde kullanabileceğiniz bu doğrultudaki uygulamalara sizler için değineceğiz.

Hypocam

Siyah beyaz fotoğrafçılık ile ilgili tercih edilebilecek olan en iyi uygulamalardan birisidir. Fotoğraflarınızı çekerken veya çektikten sonra düzenlemeler için kullanabileceğiniz uygulama, fotoğrafların renkleri hususunda daha koyu, daha açık gri gibi tonlar arasında geçiş yapılabilmesini sağlamaktadır.

Lenka

Bu uygulama akıllı telefonlarda yaygın olup, iOS ve Android işletim sistemli cihazlarda edinebilirsiniz. İşleme işlevleri sunmamakta olan Lenka, görüleni doğrudan siyah beyaz bir kare olarak yakalamak adına kullanılabilecek olan bir uygulamadır. Yani bu uygulama ile renkli fotoğrafları dönüştürmek veya selfie çekmekten ziyade sadece siyah beyaz çekimler yaparak aslında daha iyi siyah beyaz fotoğraflar yakalamanıza imkan tanımaktadır.

BlackCam

Android için geliştirilen ücretsiz bir versiyonu bulunan uygulamanın tam sürümünü kullanabilmek için 1.99 USD ödemek gerekmekte olup, uygulamayı verimli bir şekilde kullanabilmeniz açısından eğer bu uygulamayı tercih edecekseniz ücretli sürümü tercih etmenizi öneriyoruz.

Simply B&W

Kısa yoldan siyah beyaz fotoğraflar oluşturabilmek için kullanabilirsiniz. Ancak bu uygulamanın Android sürümünün bulunmadığını, sadece iOS cihazlar üzerinden kullanıldığını belirtelim. Resim düzenleyici işlevleri de bulunan uygulama, fotoğraf çekerken herhangi bir ayar yapmanıza imkan tanımamaktadır ancak düzenleme araçları ile işlemlerinizi yapabilirsiniz. Örneğin renk tonları ekleyip programın sunduğu çeşitli hazır ayarları kullanarak en iyi görüntüyü yakalayabilirsiniz.

(Visited 23 times, 1 visits today)