Metaverse fırtınası Sahibinden sitesini de sarmış durumda. Sanal evren arsa satışları ikinci el ilan sitesinde de görülmeye başlandı.

Son zamanlarda metaverse dünyasına yoğun bir ilginin olduğu biliniyor. Söz konusu alan, sanal ortam üzerinden sanal mülkler edinme imkanı sunmakta olup, bu durum pek çok kişiye mantıksız gelirken pek çok kişi mantıklı buluyor ve ilerleyen yıllarda sanal arsaların son derece yaygın hale geleceğine inanıyor.

Özellikle Facebook şirketinin ismini Meta yapmasıyla bir anda daha fazla popüler olan metaverse teknolojisi kapsamında sanal evren çılgınlığı kendisini göstermiş olup, geçtiğimiz haftalarda Türkiye’de 20 binden fazla metaverse arsasının satılmış olduğu belirlenmişti. Şimdi de bu arsalardan birinin Sahibinden üzerinden satışa sunulduğu bilgisine ulaşıldı. Söz konusu sanal arsa OVR platformunda yer alan Antalya Konyaaltı merkezli arsa olup 2.5 milyon TL fiyat etiketiyle satılmakta. Arsanın etrafının çok değerli olduğuna ve 20 parsel daha olduğuna da dikkat çekilmiş olup, böylece Sahibinden üzerinde de metaverse arsa satışlarının kendisini göstermiş olduğunu söyleyebiliriz.

Sanal evren arsa satışları son dönemde büyük ses getirmekte olup, bu arsaların Sahibinden üzerinden de satışa sunulmuş olması sosyal medyayı adeta ikiye bölmüş durumda. Bunu farkeden pek çok kullanıcı durumla dalga geçerken bazı kullanıcılar da sanal arsa satın almanın mantıklı olduğunu ve gelecek için güzel bir yatırım olduğunu savunuyor. Bilinen kesin bir gerçek var ki metaverse, geçmiş yıllardan çok daha farklı bir dönemde yaşadığımızı gösteriyor. Şu an metaverse üzerine kurulu olan çeşitli video oyunları bulunmakta olup, yazımızda bahsettiğimiz arsa OVR içerisinde bulunuyor. Öte yandan kripto parasıyla da sıklıkla gündem de olan Decentraland evreni de metaverse hususunda oldukça popüler hale geldi.

(Visited 26 times, 1 visits today)