Bu içeriğimizde metaverse arsası alabileceğiniz platformlara değiniyoruz. İşte detaylar…

Facebook şirketinin isim değiştirerek ismini Meta yapması ve Metaverse platformlarını öne çıkarmasıyla birlikte metaverse geleceği oldukça parlak gözüküyor. Pek çok teknoloji şirketinin ve teknoloji tutkununu katıldığı metaverse akımı, her geçen gün yeni projelerle karşımıza çıkıyor.

Metaverse’ün dünyaya yansıtılması hedeflenmekte olup pek çok kişi sanal arsalar elde ederek geleceğe dair ilginç yatırımlar yapmaya başladı. Bu hususta sanal arsa satın alınabilecek olan çeşitli platformlar da bulunuyor. Sizler için bunlardan bazılarına değiniyoruz.

Decentraland

Teknoloji şirketlerinden Samsung’un metaverse evrenine atılarak Decentraland üzerinde sanal mağazalar açması bu platformun bir anda daha popüler hale gelmesini sağladı. Decentraland üzerindeki arsaların değerleri büyüklüğüne ve arsada bulunan yapılara göre değişkenlik göstermekte olup, Platform üzerinde son ortalama fiyatların 30.000 Dolar seviyesinde olduğunu belirtelim.

Sonmium

Arsa oluşturarak tasarlamanıza, arsa alım satımları yapmanıza imkan tanıyan bir sanal oyun platformu olan Somnium Space üzerindeki arsaların fiyatları son süreçte yaklaşık 20 Bin Dolar seviyesinde idi. Bu platformdaki arsaların fiyatları haritada yer aldıkları konumlara göre değişkenlik göstermektedir.

The Sandbox

Şu an metaverse alanında Decentraland’ın en büyük rakibi konumunda olan The Sandbox, oyuncuların kendi arsalarını oluşturduğu ve sattığı dijital bir platformdur. Bu platformdaki arsalar barındırdığı varlıklara göre değerlenmekte olup, platformu şu ana kadar Ubisoft, SofBank gibi ünlü kuruluşlar desteklemiş durumda.

OVR

Metaverse teknolojisini gerçek dünyaya taşıma hedefinde olan OVR Land, bu bağlamda gerçek dünyanın bir kopyasını oluşturuyor ve platform üzerinde alınan araziler gerçek dünya üzerinde şekillendirilmekte. Bu bağlamda oldukça çılgın bir proje olan OVR Land üzerindeki arazilerin fiyatları ise arazinin gerçek dünyada olan konumuna göre değişmekte. Yani platform gerçek dünyadaki bir arsayı sanal dünya üzerinden edinme gibi ilginç bir imkan sunuyor.

(Visited 30 times, 1 visits today)