Son zamanlarda epey konuşulan, adeta gündemden düşmeyen metaverse evreni bu sefer taciz skandalı ile gündeme geldi. İşte habere ilişkin tüm detaylar…

Metaverse son zamanlarda gerek ülkemizin gerek dünyanın gündemini bolca meşgul ediyor. Facebook şirketine bile isim değiştiren Metaverse evreni, bu bağlamda çok büyük bir evren olarak öne çıkıyor.

Metaverse evreninin gelişmesi, onu kullanan insan sayısının artmasıyla mümkün oluyor. Gelen bilgilere göre Meta’nın metaverse evreninde bulunan 43 yaşındaki bir kadın, evrene giriş yaptıktan kısa bir süre sonra üç erkek tarafından sözlü tacize uğradı ve kendisine uygunsuz bir şekilde dokunuldu.

Açıklama yapan 43 yaşındaki kadın, metaverse evrenini merak ettiği için girdiğini ancak cinsel tacize uğradığını belirtti. Nina Jane Patel adlı İngiliz kadın, Horizon Venues Metaverse evreninde tacizle karşılaştığını, üç erkeğin cinsel tacizine maruz kaldığını beyan ediyor. Aynı zamanda kadının ekran görüntüsünün alındığı iddia edilirken, Nina, taciz sonrası bağlantıyı kestiğini ancak o günden beri anksiyete yaşadığını açıkladı.

Meta sözcüsü açıklama yaptı

Taciz açıklamasının kısa sürede gündem olmasının ardından Meta sözcüsünden de bir açıklama geldi. Meta sözcünü açıklamasında; Bunun yaşandığını duydukları için üzgün olduklarını, Horizon Venues içerisindeki herkesin pozitif bir deneyim yaşamasını istediklerini , bu durumu araştırıp gerekli şekilde eyleme geçebileceklerini belirtti.

Metaverse evreni her ne kadar gelişiyor ve sürekli yeni k0ullanıcıların kaydıyla karşılaşıyor olsada, platform üzerinde daha çok fazla çalışılması gerekiyor. Bu tarz olaylar da bu durumu net olarak gözler önüne seriyor. Evren içerisinde özellikle cinsel taciz skandalının önüne nasıl geçilebileceği merak ediliyor. Bununla ilgili çalışmalar yürütülmekte olup, sonuç alınıp alınamayacağını ise zaman içerisinde göreceğiz.

(Visited 22 times, 1 visits today)