Bu yazımızda Messenger kullanırken bir kişi tarafından engellenip engellenmediğinizi nasıl anlayabileceğiniz ile ilgili olarak bilgiler vereceğiz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Günümüzün en yaygın mesajlaşma uygulamalarından biri olan Messenger üzerinde milyonlarca kullanıcı aktif olarak kullanım sağlıyor. Peki Messenger kullanırken bir kullanıcının sizi engelleyip engellemediğini anlayabilir misiniz?

Messenger kullanırken bazen arkadaşlıktan çıkarma, engelleme gibi durumlar meydana gelebiliyor ve bu durumda engellendiğinden şüphelenenler olabiliyor. Öncelikle Messenger üzerinde engellendiğiniz zaman mesajlarınızın karşı tarafa gönderildiğine ve alındığına dair hiçbir zaman onay gelmemektedir. Aynı zamanda kişinin uygulamayı en son ne zaman kullandığını görememeye başlayacaksınız.

Messenger Facebook’a bağlı olup, eğer kişinin Facebook profiline erişemiyorsanız, eş anlamlı olarak kullanıcı tarafından engellenmiş olabilirsiniz. Dolayısıyla engelleme sebebiyle o kişi ile iletişime geçemeyeceksiniz. Erişimi yeniden kazanmanın tek yolu iste ortak bir arkadaşınızın kişini engelini kaldırmak için iletişime geçmesini sağlamak yani aracı bulmaktır veya eğer engelleyen kişinin mail adresini biliyorsanız mail göndererek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Messenger üzerinden bir kullanıcı ile ilk kez iletişim kuruyorsanız alıcı gerçekten ilgilendiğini onaylayana dek göndermiş olduğunuz tüm mesajları filtreleyiniz. Bu mesajlara Mesaj İstekleri kısmından ulaşabilirsiniz. Eğer avatar gösteriyorsa kırmızı nokta, onay bekleyen bir mesaj olduğuna işaret etmektedir.

Sonuç olarak bir kişinin Messenger üzerinde sizi engelleyip engellemediğini test edebilmek için o kişiye bir mesaj göndermeniz gerekiyor. Sizi engellediğini düşündüğünüz kişiye mesaj gönderiniz. Ardından karşınıza “ Bu kişiye ulaşılamıyor” şeklinde yazı çıkarsa veya mesajlar karşı tarafa iletildiğine dair bir bildirim gelmiyorsa o kişi sizi engellemiştir veya hesabını kapatmıştır. Kişinin hesabını kapatıp kapatmadığını görebilmek için o kişinin Facebook bağlantısını tarayıcınıza yapıştırın. Ancak bunu kendi Facebook oturumunuz açıkken yapmayın. Yani Facebook oturumunuzun açık olmadığı bir tarayıcı üzerinden uygulamanız gerekmektedir. Eğer profil  açılıyorsa kişi sizi engellemiş anlamına geliyor ancak profile ulaşılamıyorsa o halde kişi hesabını dondurmuş olabilir.

(Visited 16 times, 1 visits today)