YouTube üzerinde abone sayınızı gizleyebilirsiniz. Yeni içeriğimizde bunun nasıl yapıldığını bilmeyenler için bilgiler veriyoruz.

Günümüzün en çok kullanılan video izleme platformu olan YouTube üzerinde kullanıcılara abone sayısını gizleme imkanı sunulmaktadır. Kanal sahibi olan kullanıcılar, kanallarında kaç abonenin olduğunu diğer kullanıcılar ile paylaşmak istemeyebilir. Bu durumlarda YouTube Studio platformunu kullanarak abone sayılarını YouTube üzerindeki diğer kullanıcılara kapalı hale getirebilirler.

YouTube Abone Sayısı Gizleme :

İlk olarak YouTube hesabınıza giriş yapınız. Ardından sağ üst köşede yer almakta olan profil resminizin üzerine tıklayınız ve çıkan seçenekler arasından YouTube Studio’yu seçiniz. Çıkan sayfanın sol alt kısmında bulunan Ayarlar seçeneğine tıklayınız. Ayarlar menüsünün sol kısmında yer alan şeritlerden de Kanal sekmesine geliniz. Kanal seçeneğini seçmenizin ardından üst kısımda bulunmakta olan seçeneklerden Özellik Uygunluğu kısmına geliniz ve çıkan seçenekler arasından Gelişmiş Özellikler’i seçiniz.

İlgili bölümde Abone Sayısı isimli bir başlık çıkacak olup, söz konusu başlığın altında yer almakta olan seçeneklerin arasında ‘Kanalıma abone olan kullanıcıların adını göster‘ şeklinde seçenek yer almakta olup, bu seçenekte yer alan onayı kaldırıp Kaydet seçeneğine tıklayınız. Böylece YouTube abone sayınız artık diğer kullanıcılarca görüntülenemeyecektir.

Aynı işlemler akıllı telefon üzerinden yapılamadığından cihazınızdaki uygulamadan abone sayısını gizlemeye çalışmak yerine internet tarayıcısını kullanmanız şu an için daha mantıklı olacaktır. Bu arada YouTube üzerinde abone sayısını gizlememenin kanala değer katacağına yönelik yaygın bir görüş bulunduğunu da belirtmek gerekiyor. Aynı zamanda abone sayısı gizleme işini daha çok izleyici kitlesine sahip olmayan, çok az abone sayısı olan kanalların kullandığını belirtelim. Bu yüzden YouTube üzerinde abone sayuısını gizleme yöntemini kullanmanızı her ne kadar bu yazımızda anlatmış olsak da tavsiye etmemekteyiz.

(Visited 21 times, 1 visits today)