YouTube platformunda yeni bir trend olarak karşımıza çıkan YouTube Shorts ile ilgili olarak bilinmesi gerekenlere ve Shorts için gereken niteliklere değiniyoruz. İşte YouTube Shorts hakkındaki ayrıntılar…

Son zamanlarda kısa videolara sosyal medya platformları tarafından çok büyük bir ilgi gösterilmekte olunduğu biliniyor ve YouTube platformu da bu hususta bir hamlede bulunarak son zamanlarda YouTube Shorts servisi ile karşımıza çıktı. YouTube Shorts, oldukça kısa olan YouTube videolarını ifade etmekte olan bir servistir. YouTube Shorts için ciddi bir bütçe ayıran Google, gerçekten de farklı ve üretken videolar oluşturmak isteyenler için gelir vaadinde bulunuyor.
YouTube Shorts videoları yükleyerek para kazanmak mümkün olup, bu hususta dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunuyor.

YouTube Shorts Şartları:

İlk olarak bir YouTube kanalına sahip olmanız gerekiyor. Ardından topluluk kurallarına uygun bir içerik yayınlamalısınız ve aynı zamanda son 180 gün içinde kısa bir video yüklemiş olmalısınız. Instagram, TikTok v.b. platformlardan video alıp yayınlamamalısınız veya herhangi bir platformun filigranlı videosunu alıp yayınlamamalısınız. Yani YouTube sizden özgün ve kısa videolar istiyor. Bunların yanı sıra o yükleyeceğiniz videolardan para kazanabilmek için Google Adsense abonesi olmanız gerekiyor. Google Adsense başvurusunda bulunmadıysanız bulunmanız ve onaylanmayı beklemeniz gerekiyor. Bunun için de kanalınızın son bir yıl içerisinde en az 1000 aboneye sahip olması ve 4000 saat izlenmesi bulunması gerekmektedir.

Shorts fonu şu an 100 milyon doların üzerindedir. Bu fondan binlerce içerik oluşturucu yararlanmayı sürdürmektedir. Sistem performanslara göre fondan bonus almayı içerdiğinden oluşturduğunuz Shorts videoların kaliteli olması ve izlenmesi halinde ciddi paralar kazanabileceğinizi belirtmemiz gerekiyor.

YouTube Shorts kullanarak para kazanmak için aynı zamanda marka anlaşmaları ve sponsorluklar alabilir, çeşitli ürünlerin tanıtımını video içerisinde yaparak gelir elde edebilirsiniz. Ancak bunu niçin de yine iyi bir izlenmeye sahip olmalısınız ki firmalar sizin kanalınızı reklam yapmaya değer görebilsinler.

(Visited 4 times, 1 visits today)