Yeni yazımızda YouTube platformunda kısıtlı modu devre dışı bırakmayla ilgili olarak bilgilere yer vermekteyiz. İşte ayrıntılar…

YouTube hali hazırda dünya üzerindeki en büyük video paylaşım platformu olarak öne çıkmaktadır. Hemen hemen herkesin zevkine hitap etmekte olan platformda milyarlarca içerik bulunuyor. Söz konusu video bolluğu bazı tehlikeleri de beraberinde getiriyor. Örneğin bazı videolar 18 yaşından küçükler için uygun değil ve bu yüzden YouTube üzerinde kısıtlama modu algoritması bulunuyor.

Ebeveynler YouTube kısıtlı mod sayesinde güvenli olmayabilecek konuları içermekte olan YouTube kanallarını ve vidoları engelleyebilmekteler ve ihtiyaçları olmadığında da kısıtlı modu devre dışı bırakabilirler.

YouTube kısıtlı modu devre dışı bırakmak için 18 yaşından büyük olmak gerekmektedir. Eğer engel yok ise işleme başlayalım:

PC veya Mac’te Kısıtlı Modu Kapatma

İlk olarak sağ üst kısımdaki profil simgenizi seçiniz. Sonrasında da listeden Kısıtlı Mod’a basınız. Kısıtlı Mod’u hızlı bir şekilde etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için Kısıtlı Mod kaydırıcısını seçiniz. Mod devre dışı bırakıldığında kaydırıcı griye, etkinleştirildiğinde ise maviye dönecek olup böylece açık tarayıcınızdaki mod sadece geçici olarak etkinleştirilecektir. Siz ve bilgisayarı kullanan diğer kullanıcılar adımları tekrarlayarak modu kolayca devre dışı hale getirebilir.

Android YouTube Kısıtlı Modu Kapatma Yöntemi

YouTube uygulamasını açınız ve sağ üst kısımda yer alan profil simgesini seçiniz. Hesap menüsünde Ayarlar seçeneğine basınız. Ayarlar menüsünde Genel’e dokunarak devam ediniz. Kaydırıcı griyse mod devre dışı hale gelecektir, kaydırıcı mavi ise mot etkinleştirilmiş olacaktır.

iPhone veya iPad’da Kısıtlı Modu Kapatma

İlk olarak YouTube uygulamasını başlatıp oturum açınız. Sonrasında sol üst kısımdaki profil simgesini seçiniz. Uygulama ayarları menüsüne erişebilmek için Ayarlar’a tıklayınız. Özelliği devre dışı hale getirebilmek için Ayarlar menüsünde Kısıtlı Mod seçeneğinin yanında yer alan kaydırıcıyı seçiniz.

(Visited 11 times, 1 visits today)