Poco markasının X5 5G isimli akıllı telefonunun sahip olduğu teknik özelliklere ilişkin olarak yeni gelişmeler meydana geldi. Ürün FCC veri tabanında ortaya çıktı ve hakkında pek çok detay belli oldu. İşte habere ilişkin tüm ayrıntılar…

Akıllı telefon alanında Türkiye’de tercih edilen markalardan biri haline gelen Oppo, bu sefer de Poco X5 5G isimli akıllı telefon modelini çıkarıyor. Söz konusu cihazın sahip olduğu teknik özellikler belli olmuş durumda.

Bundan kısa bir süre önce X4 Pro 5G akıllı telefonunun tanıtımını yapmış olan Poco hız kesmiyor ve bu sefer de X5 5G isimli akıllı telefon modelini tanıtması bekleniyor. Cihaz 22111317PG model numarasıyla FCC veri tabanında kendisini göstermiş durumda olup, Redmi Note 12 ile aynı kodu taşıması ise dikkat çekiyor. Bu durum son zamanlarda sıklıkla uygulanan yeniden markalanma hadisesinin bu akıllı telefonda da uygulanabileceğini gösteriyor.

Poco X5 5G Belli Olan Özellikleri

Gelen bilgiler X5 5G akıllı telefonunun sahip olduğu teknik özelliklerin çoğunu gözler önüne serdi. Buna göre cihazda yonga seti olarak Snapdragon 4 Gen 1 kullanılıyor. Bu yonga seti 6 nm fabrikasyon süresiyle karşımıza çıkıyor. Ekranı OLED panel yapısında olan akıllı telefon 240 Hz kadar dokunmatik örnekleme hızı ve 120 Hz yenileme hızı sunabiliyor. RAM hususunda 4 – 6 ve 8 GB olmak üzere üç fraklı seçenek sunmakta olan akıllı telefon depolama alanı hususunda ise 128 GB ve 256 GB dahili depolama seçeneklerine sahip. Yani birden fazla seçenek sunuyor ve bu bağlamda kullanıcılar için çeşitlilik arz ediyor.

İşletim sistemi olarak Android 13 tabanlı MIUI 14 yer almakta olan modelde batarya olarak ise 5000 mAh büyüklüğünde pil bulunmaktadır. Cihazın yıl sonunda piyasaya sürülmesi, bu bağlamda ilerleyen günlerde fiyatı ile diğer detayların belli olması ve cihazın fiyat performans konusunda iddialı bir model olması bekleniyor.

(Visited 3 times, 1 visits today)