Bu içeriğimizde Twitter hesabınızı nasıl gizliye alabileceğiniz konusunda bilgilere yer vermekteyiz. İşte ayrıntılar…

Twitter günümüzde en popüler sosyal medya platformlarından biri olup, özellikle Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından sonra adeta gündemden düşmeyen bir mikroblog platformu haline geldi. Özellikle şu sıralar mavi rozetin paralı olması hadisesiyle sıklıkla konuşulduğunu söyleyebiliriz.

Twitter üzerinde milyarlarca hesap bulunmakta olup, ünlüler ve işletmeler Twitter üzerinde hesaplarını, proje ve ürünlerini tanıtmak için kullanmakta olup, günlük kullanıcılar da son derece aktiftir ve kişilerin genelde sözlü olarak paylaşımlarını görürüz. Twitter üzerinde bazı kullanıcılar düşüncelerini ve gözlemlerini gizli tutmayı seçer. Bununla ilgili olarak Twitter da kullanıcıya yardımcı olmaktadır. Yani dilerseniz Twitter hesabınızı gizli hale getirebilirsiniz.

Twitter hesabını gizliye alma adımları:

İlk olarak kullanmakta olduğunuz internet tarayıcısından Twitter’ı açınız. Ardından sol menü sekmesinde Daha Fazla’yı seçiniz ve sonrasında açılır menü içerisinden Ayarlar ve Gizlilik kısmına giriniz. Gizlilik ve Güvenlik sekmesini sonra da Hedef Kitle ve Etiketleme’ye tıklayınız. Tweetleri Korumaya Al‘ın yanında yer alan kutuya tıklayınız ve seçiminizi onaylayabilmek için Korumaya Al’ı seçeniz. Twitter hesabını gizliye alma işlemini web tarayıcısından bu şekilde yapabileceğiniz gibi mobil uygulamadan da yapabilirsiniz. Bunun için hem Android hem de iOS işletim sistemli mobil cihazlarda yine benzer adımları uygulayabilirsiniz.

Mobil uygulamadaki adımlar:

İlk olarak Twitter mobil uygulamanızı çalıştırınız. Ardından sağ üst köşede yer almakta olan Ayarlar simgesine dokununuz. Tam ayarlar menüsünü görüntülemek için geri okuna dokununuz. Gizlilik ve Güvenlik, sonrasında da Kitle ve Etiketleme’ye dokununuz. Tweetlerini Korumaya Al’ın yanında yer alan kutuya , sonra da Bitti’ye dokunarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu adımlar hem iOS hem de Android işletim sistemli cihazlardaki mobil uygulama sürümü için geçerlidir.

(Visited 9 times, 1 visits today)