Son gelişmeler Elon Musk’ın Twitter Blue abonelik ücretlerine yönelik olarak yeni bir zam daha meydana getireceği yönünde. İşte habere ilişkin detaylar…

Sosyal medya oluşumlarından Twitter hakkında gündem son derece yoğun durumda. Twitter Blue abonelik sistemi Elon Musk’ın platformu satın almasından önce ücretsiz olarak sunuluyordu. Günümüzde ise platformu mavi rozet ile kullanabilmek için kullanıcıların ödeme yapması gerekiyor.

Elon Musk, Blue abonelik fiyatını artırmadan önce çıkış fiyatı 2.99 Dolardı. İlk başta pahalı gözükmüyordu ancak zaman içerisinde ilk olarak 4.99 Dolara yükseldi. Sonrasında uygulanan bir zam ile Android tarafında 8 Dolar, iOS tarafında ise 11 Dolar oldu. Teknoloji sektöründeki isabetli sızıntılarıyla bilinmekte olan @TheGalox_ isimli Twitter kullanıcısının yaptığı paylaşıma göre yeni bir zam kararı alınırken önümüzdeki aydan itibaren geçerli olmak üzere yeni bir fiyat düzenlemesine gidilecek.

Uygulanacak olan fiyat düzenlemesi ile beraber Android cihazlar üzerinden yapılan abonelikler yüzde 37.4, iOS tarafında ise yüzde 72.7’lik çam meydana gelecek. Böylece Android platformunda fiyatlar 8 Dolardan 11 Dolara yükselecek olup, iOS platformunda ise fiyatlar 11 Dolardan 19 Dolara yükselecek. Yani özellikle iOS tarafında büyük çaplı bir zam uygulanacağını, dolayısıyla iOS kullanan Twitter Blue abonelik sahiplerinin artık çok daha fazla ödeme yapmaları gerekeceğini söyleyebiliriz.

Yeni değişikliğin Şubat ayından itibaren aktif hale getirilmesi beklenmektedir. Bu arada Türkiye’de Twitter Blue aboneliği globalden farklı olarak Dolar karşılığı alınmıyor. Şu an 110 TL’den elde edilebiliyor. Yine de bu fiyatın uygulama değil internet üzerinden yapılması halinde geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Eğer Apple Store üzerinden ödemek istiyorsanız da şu an için globalden de daha pahalı bir şekilde 250 TL’den satın alabildiğinizi belirtelim. Zammın Türkiye’ye yansıtılması halinde elbette büyük bir fiyat farkı da kendisini göstermiş olacak.

(Visited 7 times, 1 visits today)