Twitter Blue özelliği geçtiğimiz ay yaşanan problemler nedeniyle ertelenmiş ve sunulmamıştı. Ancak tekrar aktif oldu.

Büyük bir değişim geçirmekte olan Twitter’ı uzun süredir Elon Musk’ın satın alacağı konuşuluyordu ve bu gerçekleşmişti. Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından sonra çeşitli hamlelerde bulunduğu bilinmekte olup bunlardan en belirgini ise Twitter Blue aboneliğinin ücretli hale getirilmesi oldu.

Twitter Blue Abonelik Fiyatı

Blue abonelerinin fiyatı aylık 8 Dolar olarak belirlendi. Bu bağlamda mavi tik kullanmaya devam etmek isteyen Twitter kullanıcılarının ayda 8 Dolar ödemesi gerekiyor. Öte yandan iOS kullanıcılarının yeni özellikten ayda 11 Dolar ödeyerek yararlanılabileceğinin de altı çizildi.

Twitter Blue aboneliğini tekrar erişime açan Twitter, geçtiğimiz aylarda Twitter Blue özelliğini deneme aşaması olarak sunmuş ancak yaşanan kaos sebebiyle ertelemişti. Şu an için belirli ülkelerde aktif hale getirilmiş olan Twitter Blue zaman içerisinde tüm ülkelerde aktif olabilir.

Twitter tarafından Blue ile ilgili olarak yapılan açıklamada Blue’nun Twitter deneyimini bir üst seviyeye taşıyan bir özellik olduğu ifade edildi ve bunun sadece bir başlangıç olduğu da aktarıldı. İsteğe bağlı olarak sunulan Twitter Blue fonksiyonu Twitter deneyimini özelleştirmeye imkan tanımakta olan seçkin özelliklere erişimi tanımakta olup, Twitter Blue abonelerinin onay işareti başvurularının da titizlikle inceleneceği ve bunun sonucunda onaylanabileceği ifade edildi.

Blue aboneliği satın almış olan kullanıcılar reklam görmeye de devam edecek. Ancak ileride belki bu konuyla ilgili olarak düzenleme yapılabilir diye düşünüyoruz. Blue aboneleri çeşitli özelliklerden yararlanabilecek olup bunlardan başlıcaları ; Okuyucu modu, onay işareti, Full HD çözünürlükte uzun video yükleme ve tweet düzenleme olacak. Bu bağlamda Blue kullanıcıları Twitter’ı daha randımanlı bir şekilde kullanabiliyor olacak. Haberle ilgili yorumlarınızı hemen aşağıdaki kısımdan yazabilirsiniz.

(Visited 6 times, 1 visits today)