AMD markasının yeni grafik kartlarına ilişkin olarak gelişmeler var. Kartlara ilişkin olarak ilk incelemeler yayınlandı. İşte habere ilişkin tüm ayrıntılar…

Grafik kartı dünyasında uzun bir zamandır AMD ile NVIDIA arasında büyük bir rekabet olduğu herkesin malumu ve AMD bu rekabette öne geçebilmek adına çalışmalarına tam gaz devam ediyor.

Geçtiğimiz ay RTX 4080 grafik kartını tanıtan NVIDIA’nın bu grafik kartına rakip olabilecek nitelikteki AMD grafik kartları olan Rx 7900 XT ve XTX modellerine dair ilk incelemeler yayınlanmış durumda.

NVIDIA tarafından Kasım ayında yayınlanmış olan RTX 4080 ve 4090 grafik kartları yüksek performanslarının yanında fiyatlarıyla da epey konuşulmuştu çünkü kartlar yüksek fiyatları nedeniyle tepkilere neden olmuştu. Bu durumda gözler AMD tarafından yapılacak olan tanıtıma çevrilmişti ve AMD, RTX 4000 serisine rakip olabilecek nitelikte olan RX 7900 serisi ile karşımıza çıktı. Akabinde seriye dair ilk incelemeler de belirlenmiş durumda.

RX 7900 XTX modelinde 24 GB VRAM bulunmakta olup 999 Dolar fiyat etiketiyle kendisini göstermekte ve harika bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Bu bağlamda uygun fiyatlı bir ürün olacağını söyleyebileceğimiz yeni model performans konusunda da iddialı geliyor. Belli başlı platformlarda yapılan incelemelere göre RTX 4080’den pek çok oyunda biraz daha iyi bir performans ortaya koyuyor ve aynı zamanda 4K çözünürlüğü herhangi bir yazılımsal ayara gerek olmadan desteklemekte.

RX 7900 XT grafik kartı ise daha çok RTX 4070 Ti grafik kartına rakip olabilecek niteliklere sahip. Fiyatı 899 Dolar olan ürün, RTX 4070 Ti modelinin biraz daha üzerinde performans ortaya koyuyor gibi gözüküyor. Bu da yine uygun fiyata satın alınabilecek olan iddialı ürünlerden biri olarak karşımıza çıkarak fiyat performans cihazları arasındaki yerini alıyor. Haberle ilgili olarak fikirlerinizi hemen aşağıda bulunan yorum bölümünden bildirmeyi ihmal etmeyiniz.

(Visited 48 times, 1 visits today)