Bu yazımızda fiyat performans bakımından öne çıkan etkileyici grafik kartlarına değiniyoruz. İşte fiyat performans kartları…

Grafik kartları günümüzde bilgisayarlarda son derece önemli olan ekipmanlardır. Gerek video oyunlarında akıcı ve iyi bir deneyim yaşayabilmek gerekse profesyonel kullanım açısından öne çıkan grafik kartları günümüzde kripto para madenciliğinde de yaygın olarak kullanıldığından daha da popüler bir hale gelmiştir.

Grafik kartı alanında iki büyük üretici bulunmakta olup bunlar NVIDIA ve AMD’dir. NVIDIA’nın en büyük rakibi konumunda olan AMD’nin grafik kartı alanında daha çok fiyat performans grafik kartları sunduğuna şahit oluruz. Peki grafik kartı kategorisinde özellikle son dönemlerde dikkat çekebilecek seviyede olan fiyat performans kartları hangileridir?

AMD Radeon RX 6400 4GB GDDR6 Ekran Kartı

4 GB belleğe, 64 Bit veri yoluna, GDDR6 bellek tipine sahip olan bu grafik kartı, orta seviye ayarlarda güncel oyunları başarılı olarak açabilecek niteliklere sahiptir. Fiyatı piyasaya koşullarına göre değişebilsede genel olarak uygun fiyatlı kartlardandır.

NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5 Ekran Kartı

NVIDIA’nin başarılı ürünlerinden GTX 1650 4 GB GDDR5 grafik kartı. Son çıkan oyunları orta ve yüksek grafik ayarlarıyla oynamaya imkan tanıyan, fiyat performans alanında başarılı olan grafik kartlarından biri olarak öne çıkmaktadır.

Radeon DUAL-RX6500XT Ekran Kartı

Giriş seviyesi bir grafik kartı olan Radeon DUAL-RX6500XT, son çıkan oyunları mütevazi ayarlarda ancak akıcı bir şekilde oynatabilecek olan niteliklere sahiptir. 4 GB bellek bulunan grafik kartında 2670 MHz Çekirdek hızı yer almaktadır.

Radeon RX 570 4 Gb GDDR5 Ekran Kartı

Her ne kadar artık eskimeye başlayan bir grafik kartı olsada hala oyunlarda güçlü performans sunabilmektedir ve geçerliliğini korumaktadır. 1244 MHz çekirdek hızı bulunmakta olan grafik kartında 4 GB  ve 8 GB bellek seçenekleri yer almaktadır.

(Visited 8 times, 1 visits today)