Teknoloji şirketlerinden AMD, Adrenalin 23.2.2 versiyonu ile kendisini gösterdi. AMD Adrenalin 23.2.2 sürücüsü resmen çıktı.

En popüler yarı iletken üreticilerinden biri olarak bilinmekte olan AMD çalışmalarına tam gaz devam etmekte olup yazılım güncellemeleriyle beraber AMD markası grafik kartlarını güncel tutma yönündeki atılımlarını sürdürüyor.

AMD tarafından bu sefer AMD Adrenalin 23.2.2 versiyonu yayınlanmış durumda. Söz konusu sürüm 2 oyuna optimizasyon getirmekte olup oyun deneyimini daha iyi bir hale getirmek adına önem arz etmektedir. Aynı zamanda pek çok can sıkıcı hatanın da çözüme kavuşturulmasına katkı sağlıyor.

Uygulanan yeni versiyon ile beraber Atomic Heart ve Company of Heroes 3 video oyunlarına yönelik olarak optimizasyon çalışmaları sergilendi. Böylece söz konusu oyunlara yönelik daha yüksek performans alınabilmesi mümkün hale gelmekte olup, film izlediğiniz esnada pencere hareket ettirildiği zaman meydana gelen görüntü bozulması probleminin de önüne geçiliyor.

Uygulanan AMD Adrenalin 23.2.2 sürümü, grafik kartlarında ciddi bir performans artışı ortaya koyabiliyor. Örneğin RX 7900XTX grafik kartında yüzde 13 performans artışı sergilerken RX 7900XT grafik kartında yüzde 14 performans artışı ve RX 6950XT ile RX 6800XT kartlarında yüzde 9 performans artışı ortaya koyuyor.

Güncellemeyle çözülen problemler

Uygulanan güncellemeyle AMD Ryzen 7 6800U ile diğer AMD Ürünlerinde Netflix penceresi taşındığı zaman kısa süreli bozulma sorunu gideriliyor ve maksimum kodlama bit hızının bazı uygulamalarda 100 Mbps ile sınırlandırılması sağlanıyor. Işın izleme ayarları etkin durumda iken Hitman 3 oynandığı zaman meydana gelen uygulama çökmesi problemi de ortadan kaldırılıyor. Bunun yanında Valve Index VR başlığının Radeon RX 7000 serisinden grafik kartlarda 144 Hz ayarlarında boş bir ekran gösterilmesi probleminin önüne geçiliyor. Bu nedenlerden yayınlanan yeni güncellemenin kullanıcılar tarafından mutlaka uygulanması öneriliyor.

(Visited 10 times, 1 visits today)