MIUI aylık aktif kullanıcı sayısı ortaya çıktı. Aktif kullanıcı sayısının 564 milyona ulaştığı açıklandı.

Xiaomi günümüzün en büyük teknoloji şirketlerinden biri haline geldi. Özellikle akıllı telefon kategorisinde son derece başarılı bir konumda olduğu bilinen Xiaomi çalışmalarına tam gaz devam ediyor ve MIUI yazılımı ile ilgili de iyi işler başarıyor.

MIUI Akitf Kullanıcı Sayısı Açıklandı

Xiaomi tarafından MIUI yazılımının aylık aktif kullanıcı sayısına yönelik olarak yeni bir açıklama yapıldı. Bu bağlamda an itibariyle 564 milyonun üzerinde aylık aktif kullanıcı sayısına eriştikleri açıklandı. Böylece önemli bir başarı yakalayan Xiaomi, son 12 yıldır MIUI yazılımının ilerlemesi için büyük bir çaba sarfediyor. Aktif kullanıcı sayısının Xiaomi 13 serisi lansmanında açıklanmış olduğunu da ifade etmek gerekiyor.

MIUI 15

İlk olarak 2015 yılının yaz aylarında 100 milyon kullanıcıyı geride bırakan MIUI yazılımı bu başarısı ile dikkat çekmişti. Ardından üç yıl sonrasında dünya genelinde daha da yayılmayı başardı ve aylık 200 milyon aktif kullanıcıya sahip oldu. 2019 yılına gelindiğinde ise yılın bitimine yakın 300 milyondan fazla aktif kullanıcıya erişen MIUI yazılımı, 2020 yılının başlarında 400 milyon aktif kullanıcı sayısına erişti.

Geçtiğimiz yıl son olarak aktif kullanıcı sayısı 500 milyonu bulan yazılım an itibariyle 564 milyondan fazla aktif kullanıcıya erişmiş durumda. Marka kısa bir süre önce yazılımın en son sürümü olan MIUI 14’ü piyasaya sürdü. MIUI 14 yazılımı bugüne kadar piyasaya çıkmış olan sürümlerden en optimize edilmiş olanı olarak karşımıza çıktı. Önceki sürümlere nazaran %60 oranında çok daha akıcı olmasıyla dikkat çeken yazılım, önceden yüklenmiş olan uygulamalar azaltılarak daha iyi performans sunabiliyor. Bunun yanında kişiselleştirme seçenekleri geliştirilerek yeni simgeler ve widgetlar dahil ediliyor. Haberimize dair görüşlerinizi ve fikirlerinizi bildirmek için hemen aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

(Visited 6 times, 1 visits today)