Bu yazımızda medikal astroloji hususunda bilinmesi gereken unsurlara değiniyoruz. İşte konuyla ilgili bilinmesi gereken unsurlar…

Medikal astroloji, insan sağlığının üzerinde gezegen ve güneşlerin etkisinin olduğunu ifade etmekte olan bir bilim olup, bu bilim hususunda insanların doğum haritaları incelenerek sonrasında sağlık göstergeleri yorumlanmaktadır. Hipokrat, astroloji bilmeyen doktorların kendisine doktor dememesi gerektiğini savunur. Geçmiş incelendiğinde doktorlar tıp bilgisinin yanında astroloji bilimi konusunda da bilgi sahibidir. Medikal astrolojiye göre de burçların her biri insan vücudundaki bir bölgeyi temsil etmektedir.

Geniş bir konusu olan medikal astroloji, beslenme şekillerinden yaşam tarzları ve genetik yatkınlıklara kadar kapsamaktadır. Bazı hastalıklar doğum haritaları kapsamında burçlarla temsil edilir. Medikal astroloji de hem doğum haritasını hem de burçları ele almaktadır. Bir insanın yaşam tarzında yetiştirilme şeklinin burçlarıyla da ilgili olduğu görüşü söz konusudur.

Medikal astrolojiye göre oğlak burcuna sahip kişiler kronik kemik hastalıklarıyla uğraşabilmektedir. Özellikle romatizma ve diz ağrılarının görüldüğü ifade edilmektedir. Kova burcunun ise kan yapılarıyla ilgili sorun olduğu ve dolaşımı bozuklukları ile damarda pıhtılaşma gibi sağlık sorunlarının söz konusu olduğu öne sürülmektedir.

Balık burçları sindirim sistemi problemleriyle bilinir. Aynı zamanda refleksleriyle ilgili olarak da sorunların olduğu bilinmektedir ve psikolojik hastalıklar bu burca sahip olan kişilerde de yaygın olarak görülmektedir. Boğa burçlarına sahip kişiler en çok kulak, boğaz enfeksiyonu, bademcik iltihabı gibi sağlık sorunları yaşamaktadır. Aynı zamanda kilo almaya yatkın olmalarıyla bilinirler.

İkizler burcu sinir ve zihin sistemiyle ilgili hastalıklara yakalanmaya yatkın olarak kabul edilir. Yengeçlerin de balıklar gibi sindirim sistemiyle ilgili sorunlar yaşadığı öne sürülmektedir. Aynı zamanda yengecin depresyona meyilli olduğu kanısı vardır.

Medikal astrolojiye göre aslan burçlarına sahip kişiler kalp hastalıklarına daha yatkındır. Başak burçlarının ise en çok kabızlık ve ülser sorunlarıyla cebelleştikleri lanse edilmektedir. Yay burçlarının ise çoğunlukla omurilik hastalıklarıyla uğraştığı kanısı vardır.

(Visited 6 times, 1 visits today)