Netflix platformunda 2022 yılının son haftasına dair en çok izlenen filmlerine yönelik olarak gelişmeler meydana geldi. 26 Aralık ile 1 Ocak tarihleri arasında en fazla izlenen filmler ortaya çıkmış durumda.

Dijital içerik platformlarından Netflix, düzenli bir şekilde en fazla izlenmekte olan filmler ve dizilere ilişkin olarak paylaşımlarda bulunuyor ve 26 Aralık ile 1 Ocak arasında yani yeni yıla girerken ki haftada en çok izlenen filmler de belli oldu.

Netflix üzerinde en fazla izlenen filmler hususunda ilk sırada Glass Onion : A Knives Out Mystery yer almaktadır. Yapım gizemli bir buluşmayı konu almakta olup toplam 127 milyon 250 bin saat izlenmeye ulaşmayı başardı.

En fazla izlenen ikinci film ise Roald Dahl’s Matilda The Musical olup, film sınıf arkadaşlarının desteğiyle hayatını değiştirmeye çalışmakta olan Matilda isimli karakterin yaşadıklarını konu edinmektedir. Filmi toplam 41 milyon 60 bin saat izlenmeye ulaşmıştır. Üçüncü sırada yer alan Knives Out ise 16 milyon 760 bin islenmeye sahiptir. Bu bağlamda birinci, ikinci ve üçüncü arasında ciddi bir fark bulunduğunu belirtmek gerekmektedir.

Netflix En Çok İzlenen Filmler (26 Aralık – 1 Ocak )

  1. Glass Onion: A Knives Out Mystery  127 milyon 250 bin
  2. Roald Dahl’s Matilda The Musical  41 milyon 60 bin
  3. Knives Out  16 milyon 760 bin
  4. White Noise  14 milyon 750 bin
  5. The Invitation  12 milyon 200 bin
Peki Türkiye’de Durum Ne?

Türkiye’de yine dünya çapında en çok izlenen film olan Glass Onion: A Knives Out Mystery ilk sırada yer alıyor ancak ikinci ve üçüncü bakımından isimler değişiyor. Çünkü ikinci sırada yer alan film Godzilla vs Kong oluyor ve üçüncü sırada Matilda Müzikalı yer alıyor. Türkiye’de dördüncü sırada ise meşhur çizgi film Tom & Jerry yer alırken beşinci sırada da Yeni Kadın ve Bir Cinayet filmi bulunuyor.

(Visited 9 times, 1 visits today)